Videodarbs poētiskā manierē dokumentē vienu no populārākajiem staļinisma arhitektūras piemēriem Rīgā – VEF (Valsts Elektrotehniskās fabrikas) Kultūras pils ēku, kas ir viens no izteiksmīgākajiem 1950. gadu arhitektūras piemēriem Latvijā. Īsfilma aktualizē padomju laika vizuālās kultūras mantojuma interpretācijas jautājumus un atmiņu konstruēšanas problemātiku mūsdienu kultūras telpas kontekstā. Darbs tapis kā sava veida mīlestības apliecinājums arhitektūrai, īpaši padomju gadu arhitektūras fenomeniem, kurus jau kādu laiku pēta filmas autore, un kā mēģinājums pietuvoties šim materiālam no citas puses, filmas veidošanā izmantojot kūrēšanas praksē pārbaudītu metodoloģiju.
Aizgājušo laiku piemineklis ir eksperimentāls projekts, kurš tapis filmas autorei, mākslas vēsturniecei un kuratorei Maijai Rudovskai, sadarbojoties ar mākslinieci no Irānas Širinu Sabahi (Shirin Sabahi) un operatoriem no filmu studijas Tritone Māri Zommeru un Mārci Ābeli. Videodarbs veidots studiju procesa ietvaros, mācoties starptautiskā kuratoru programmā CuratorLab, Konstfack University College of Arts, Crafts and Design Stokholmā, 2010. gada ietvaros.
Videodarba ilgums - 10 min. Filma latviešu valodā ar subtitriem angliski. Pirms seansa - Maijas Rudovskas ievads.
Ieeja - bez maksas.
Autores pateicas par atbalstu: CuratorLab programma Konstfack University College of Arts, Crafts and Design, VEF (Valsts Elektrotehniskās fabrikas) Kultūras pils, "Tritone studio".
Ziņa publicēta sadarbībā ar kinokino.lv.