Tekstilmākslas izstādē skatāmas no krāsainiem materiāliem veidotas kompozīciju kolāžas, dažādas somas un brošas un citi dāmām piemēroti aksesuāri. Laila Baltiņa un Ingūna Smildzere ļauj apmeklētājiem no izstādes špikot - noskatīt ideju un īstenot kādu nepiepildītu sapni, rosinot apmeklētājus pašiem darboties. Lai atnākot uz izstādi, cilvēks redz kā no T - kreklu, biksēm vai no kāda cita materiāla var izgatavot somu vai darināt kādu krāšņu brošu vai citu aksesuāru.
Lailas Baltiņas aizraušanās ar radošo darbību sākās nejauši, bet tajā pat laikā mērķtiecīgi. Pēc daudzu veikalu apmeklējumiem, nevarējusi atrast sev tādu somu, kādu bija iedomājusies, viņai pēkšņi radās doma, kā pie tādas tikt, proti, uztaisot pašai: "Ielīdu savā drēbju skapī. Sameklēja bikses, kuras tā arī nekad netika uzvilktas. Šķēres, dekoratīvs diegs un nedaudz fantāzija un tā tapa pirmā soma". Somas tiek šūtas no materiāliem, kas iepriekš kalpojis kā apģērbs. Dodot tiem otru dzīvību, papildina tos ar dažādiem aksesuāriem un pērļojumiem.
Lailas Baltiņas rokām top arī autorlelles, kuru veidošanai netiek izmantotas ne veidnes, ne formas. Seja, rokas un kājas lellēm tiek veidotas no plastikas, tad tiek darināts apģērbs. Par viņas aizraušanos kļuvusi arī dažādu brošu veidošana. Šajā nodarbē viņu ieinteresēja topošā māksliniece Inga Priedīte. Šobrīd Laila Baltiņa fotobrošas un brošas ar izšūtām pērlītēm māca veidot nodarbībās Tukuma Audēju darbnīcā: "Brošu darināšana ir sava veida mākslas terapija. Domājot tikai par piespraudes tapšanas procesu, liekot kopā krāsas un veidojot formas, neapzināti tiek atslēgts prāts no tā brīža problēmām un raizēm. Rezultātā top kāds jauks nieciņš, kas pārsteidz un rada prieku ikvienam".
Otra izstādes autore Ingūna Smildzere pārsteidz ar savu izdomu šujot oriģinālas un ļoti kvalitatīvas somas. Daudz izmanto pečvorka jeb tekstilmozaīkas tehniku, kas ir krāsainu audumu un citu materiālu kompozīciju kolāža. Top arī sienas segas, dekori un citi darbi.
Ingūna Smildzere savu radošo darbību raksturo šādi: "Katram cilvēkam ir sava ļoti skaista iekšējā pasaule, kurā viņš dzīvo. Tur jūtas pasargāts, mīlēts, saudzēts un lutināts. Tajā brīdī, kad šī pasaule kļūst par mazu, gribas pavērt durvis un iznākt laukā, lai ieraudzītu citas iekšējās pasaules. Līdz ar mums pašiem laukā iznāk arī mūsu izsapņotās domas, kuras pārvēršas darbos. Tas brīdis ir ļoti trausls, jo kopā ar mums ir arī šaubas, bailes būt nesaprastam, atstumtam. Iznākšanai ir vajadzīga liela drosme. Bet, parādot pārējiem savas domas, savas fantāzijas, atpakaļ saņem spēcīgu starojumu, enerģijas lādiņu un tas dod spēku radīt jaunas lietas. Katru reizi, sasniedzot kādu virsotni, domāt, ka augstāk vairs nav kur kāpt! Un pēc laika atkal teikt to pašu. Nemitīga kustība, virzība uz priekšu, kas uzlādē, palīdz dzīvi dzīvot krāsaināk".
Ingūna Smildzere ir aktīva radošā darba veicēja. Darbojas biedrībās „Tukuma Tēlotājmākslas studija" un „Latvijas Tekstilmozaīka". Regulāri piedalās dažādās tēlotājmākslas un tekstilmākslas izstādēs gan Latvijā, gan arī citur Eiropā.
Ieeja pasākumā bezmaksas. Izstāde apskatāma līdz 2011. gada 9. augustam.
Audēju darbnīcas darba laiki: O. - S. 10.00 - 17.00; P. un Sv. slēgts.
Biļešu cenas: Pirmskolas vecuma bērniem – bez maksas, skolēniem, studentiem Ls 0.20, pensionāriem, invalīdiem Ls 0.40 (Tukuma novada invalīdiem, I grupas invalīdu pavadošajām personām (uzrādot apliecību) ieeja bez maksas), pieaugušajiem Ls 0.60.