Eduarda Andersa dzīves stāsts ir unikāls. Anderss ir dzimis un uzaudzis Liepājā. 1941. gada jūnijā dramatiski izbēg no izsūtīšanas uz Sibīriju, gluži brīnumaini izdzīvo holokaustā. Tēvs viņu izglābj ar pārdrošu blefu: nepatiesi apgalvojot, ka Eduarda māte nav ebrejiete, bet gan ebreju ģimenē uzaudzināta atradene. Tas viņu padara par pusebreju ar pagaidu tiesībām dzīvot un strādāt starp latviešiem. Nacisti nogalina Eduarda tēvu, kā arī 24 citus piederīgos. Kara beigās Anderss kopā ar māti dodas uz Vāciju, bet 1949. gadā emigrē uz ASV, kur kļūst par profesoru un zinātnieku kosmosa ķīmijā. Pasaules mēroga atzinību guvis par veiktajiem pētījumiem un vairāk nekā 260 zinātniskajiem darbiem.
Memuāros viņš stāsta par to, kā izdevies izdzīvot nacistu okupētajā Liepājā, par ebreju un latviešu attiecībām tajā laikā. Sākotnēji autors atmiņas bija veltījis saviem tuviniekiem. Kad kļuva manāms, cik ļoti svarīga ir viņa liecība Okupācijas muzejam un Latvijas nesenās vēstures izpratnei vispār, Anderss grāmatu paplašināja un sagatavoja plašākam lasītāju lokam, īpaši svarīgajā tematā par latviešu darbību Otrā pasaules kara laikā.
Grāmatas prezentācija notiks šodien, 4. jūlijā, pulksten 16.00 muzejā Ebreji Latvijā Skolas ielā 6, Rīgā. Grāmatas prezentācijā piedalīsies un publiku uzrunās muzeja Ebreji Latvijā direktors Iļja Ļenskis, Latvijas Republikas kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, muzeja Ebreji Latvijā kurators Marģers Vestermanis, Okupācijas muzeja biedrības pārstāvis, grāmatas tulkotājs Pēteris Bolšaitis, vēstures profesors Leo Dribins.
Prezentācija notiks latviešu valodā un tiks tulkota angliski. Laipni aicināti visi interesenti!