Lielkoncerta mākslinieciskais koncepts balstīts uz kuģa tēlu un četriem simboliskiem vējrāžiem. To muzikālās partijas izpildīs Nacionālās operas solisti Sonora Vaice, Ieva Parša, Krišjānis Norvelis un Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Simboliskos dabas stihijas tēlos lielkoncerta noskaņu veidojis arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš un horeogrāfs Agris Daņiļēvičs. Horeogrāfija balstās uz deviņām ritmiskām un horeogrāfiskām intermēdijām, kas uzbur atšķirīgas dabas stihijas noskaņas, sagatavojot klausītājus attiecīgās mūzikas skanējumam. Viens no galvenajiem lielkoncerta caurviju tēliem ir Vecais bocmanis – aktieris Kaspars Pūce, kas rūpēsies par to, lai kuģa tilpnes tiktu piekrautas ar meistardarbiem un kuģis būtu gatavs doties jūrā.
Lielkoncerta scenārija autors Orests Silabriedis stāsta: "Intermēdiju ieskaņošana notika Mārtiņa Brauna studijā. Saņemot notis, vējrāži sākotnēji jutās nedaudz izbrīnīti, jo būtībā intermēdijas ir runas koris - partitūrā norādīts noteikts ritms, bet ne skaņu augstums. Ar laiku visi iegāja azartā un darbs ritēja ar milzīgu atdevi. Ikviens no 9 komponistu - diriģentu tandēma meistariem šais intermēdijās salīdzināts ar kādu putnu, kas dzīvo Rīgā vai vismaz palaikam redzēts galvaspilsētā. Mēs centāmies variēt horeogrāfisko un ritmisko intermēdiju noskaņu atbilstoši katra komponista temperamentam un dziesmām, ko meistaru tandēmi izvēlējušies."
Agris Daņiļēvičs savās horeogrāfijās vienmēr smeļas no tautas deju pūra, sintezējot modernās, klasiskās un tautas dejas elementus. Daņiļēvičs radījis vairākas horeogrāfijas vērienīgiem koncertiem un svētkiem. Agra horeogrāfiju veiksmes pamatā nav tikai virsvadītāja prasme, bet arī Agra nerimstošā iedvesma un prasme sadarboties ar Latvijas reģionu deju pedagogiem, dejotājiem un kopkora dziedātājiem. Horeogrāfa uzdevums ir radīt plastiski pievilcīgu un dabisku noskaņu, kas rosina spilgtu tēlainību uz skatuves, piebilst Daņiļēvičs. Lielkoncerta "Meistars. Dziesma. Leģenda" pieredze vieno tautas deju kolektīvus, kas Agra Daņiļēviča vadībā iestudē jaunu horeogrāfisko zīmējumu. Lielkoncerta režisors Uģis Brikmanis uzsver: „Apvienotās deju grupas veido horeogrāfiskas intermēdijas, kas nav tikai starpspēles, tām piemīt augstvērtīga mākslinieciska kvalitāte. Dejotāji uzbur krāšņas kustīgās bildes – mākoņus, vēju, viļņus un vējrāžus. Intermēdijas pēc lielkoncerta scenārija ir ne tikai starpspēles, kas piesaka katru nākamo meistaru - komponistu un diriģentu tandēmu, bet lielkoncerta konceptā veido nobeigtas horeogrāfiskās etīdes."
Jauniešu deju kolektīvi no visas Latvijas ar lielu entuziasmu iesaistījušies lielkoncerta horeogrāfijas tapšanā, nereti viņi jau zina vai pussimts tautas deju, kas viņiem palīdz veikt gan horeogrāfa, gan režisora uzstādījumu šais svētkos, kur meklējama jauna, laikmetīga un radoša pieeja tautas tradīcijām un lielkoncerta formātam.
Koncertu piedāvā Rīgas Dome sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi.
Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs www.bilesuparadize.lv.