Studenti savās īsfilmās pētījuši Rīgas identitāti gan mikrorajonos, piemēram, Āgenskalnā, Ķīpsalā, Purvciemā, Vecrīgā, Andrejsalā, gan arī caur cilvēku viedokļiem par savu pilsētu, ielu mūziku, naudas lomu cilvēka dzīvē, pagātnes mantojumu un kustību pilsētā.
Vasaras skolas filmu pirmizrādē filmas vērtēja arī profesionāļu žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Televīzijas raidījuma „Panorāma" žurnāliste Judīte Čunka, raidījuma „100 gramu kultūras" vadītāja Kristīne Želve, Rīgas Tūrisma Attīstības biroja mārketinga projektu vadītāja Ieva Lasmane, „Hansamedia" žurnāliste Adriana Roze un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas lektore Lolita Stašāne.
Par profesionāli un saturiski veiksmīgāko žūrija atzina Islandes, Latvijas un Lietuvas dalībnieku veidoto filmu „Rīga. Kādas ielas stāsts", kas ir dokumentāls Bāriņu ielas portretējums Āgenskalnā. Atzinības rakstus saņēma arī Gruzijas, Latvijas un Lietuvas dalībnieku veidotā īsfilma „Apļu Rīga" un Honkongas, Latvijas un Lietuvas dalībnieku veidotā filma „Ar mīlestību no Purvciema...", kura ieguva arī pirmizrādē klātesošo skatītāju atzinību.
No 14. līdz 20. augustam Rīgas vasaras skolas dalībnieki ieguva jaunas zināšanas dažādos ar identitāti saistītos jautājumos, kā arī praktiskas iemaņas filmēšanā un video montāžā. Rīgas vasaras skolu projekta Nacionālā identitāte ietvaros organizēja LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļa sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, LU Botānisko dārzu, Vizuālās kultūras klubu, „Live Riga" un citiem partneriem un atbalstītājiem.
Foto no Rīgas vasaras skolas arhīva