Diskusijā piedalīsies postfolkloras grupas Iļģi vadītāja Ilga Reizniece, etnomūzikas dziedātāja un pedagoģe Zane Šmite, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra tradicionālās kultūras eksperte Gita Lancere, Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Ilze Ziņģīte un Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts.
Tautastērps kā skatuves tērps laika gaitā piedzīvojis dažādas maiņas, atspoguļojot tautas mūzikas daudzveidīgās interpretācijas iespējas. Atšķirīgs ir tautastērpa izmantojums pirmās brīvvalsts laikos, kad tas kļuva par koncerttērpu, un padomju periodā, kad tautas tērps piedzīvoja visizteiktākās stilizācijas tendences. Jauns folkloras kustības vilnis, kas meklēja atpakaļceļu pie autentiskās tautas mūzikas, parādījās 20. gadsimta 80. gados. Kā tas ietekmēja tērpu izvēli?
Mūsdienu latviešu etnomūzikā nereti vērojama gan roka, gan metāla, gan pasaules mūzikas ietekme. Vai līdz ar to iespējams pavisam atteikties no tautastērpa vai izmantot tikai atsevišķas detaļas un aksesuārus? Cik atšķirīgas šodien ir dažādu etnomūzikas pārstāvju koncerttērpu tendences?
Pasākumā skanēs tautasdziesmas Zanes Šmites izpildījumā un videofragmentos, tiks demonstrēts bagātīgs fotomateriālu klāsts.
Sarīkojumu vadīs RMM kolekciju kuratore, muzikoloģe Inese Žune.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).