"Vēstījums cilvēkam" kopā ar Starptautisko Maskavas kinofestivālu ir vienīgie festivāli bijušās Padomju Savienības teritorijā, kurus ir akreditējusi Starptautiskā kinoproducentu asociācija, kas tos ierindo starp pasaules A klases festivāliem. Šī gada festivālam tika iesniegtas 2000 filmas no 80 pasaules valstīm, no kurām programmai tika atlasīti 300 darbi. Festivāla ietvaros notika vairāk kā 100 filmu pirmizrādes.
Festivāla konkursa žūrijas priekšsēdētājs, pazīstamais itāļu režisors Džanfranko Rozi atzīst: "Žūrijas mērķis šogad bija atrast tādu filmu, kurā interesantā veidā tiktu savienoti dažādi žanri. Un tā arī iznāca, ka festivāla Grand Prix ieguvēja Roberta Rubīna filmā redzama šī trauslā līnija starp dokumentālo un mākslas kino. Turklāt filmas galvenais varonis ir ieinteresēts vēl vienā kino žanrā- animācijā. Tā kā varētu teikt, ka Robertam Rubīnam izdevās trāpīt desmitniekā".
Šis ir dokumentālās filmas "Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?" kārtējais panākums. Vēl pavisam nesen filma ieguva UNICEF Specbalvu EIDF Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Dienvidkorejā, kā arī pagājušās nedēļas nogalē Viļņas Starptautiskajā Dokumentālo filmu festivālā tā tika apbalvota kā 2. labākā filma.
Roberts Rubīns par iegūto atzinību Krievijā saka:"Tas man ir liels gods, ka varu pārstāvēt Latviju tik prestižā festivālā un, protams, par iegūto balvu ir liels gandarījums. Tas apliecina, kāds šobrīd ir latviešu dokumentālā kino potenciāls. Lai arī filmas praktiski top bezbudžeta apstākļos, mēs spējam veiksmīgi konkurēt. Un es nerunāju tikai par "Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?" panākumiem. Šobrīd sevi ir pieteikusi jauna režisoru paaudze, kas atklāti runā par sociāli smagām un sarežģītām tēmām, turklāt spēj nodot vēstījumu tā, lai to izprastu skatītāji visā pasaulē. Par to liecina Andra Gaujas "Ģimenes lietu", Kaspara Gobas "Homo@lv" un citu filmu panākumi festivālos Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā."
Dokumentālā filma "Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?" tapusi 2010.gadā Jura Podnieka studijā. Filma stāsta par tobrīd 13 gadu veco Rūdolfu no Talsiem. Viņš ir daudzpusīgs zēns, kurš aizraujas, piemēram, ar lamatu konstruēšanu un krāj filmu plakātus. Tomēr viņa lielākā aizraušanās ir zīmētu filmu veidošana. Rūdolfs pats uz pauspapīra strēmelēm ar flomāsteriem zīmē šausmu un spriedzes filmas. Demonstrējot filmas, viņš pats tās apskaņo ar balsi, visādi rūkdams un emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Kino ir puiša dzīves būtiskākā lieta, tāpēc viņš piekrīt mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu, kuras pamatā ir stāsts no Bībeles. Filmas vēstījums ir ārkārtīgi pozitīvs - Rūdolfs ir diezgan sarežģīta personība, tomēr ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna radošajai būtībai.
Filmas treileris skatāms šeit.
Foto: kadrs no dokumentālās filmas "Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?". Publicitātes foto