Otrdiena, 24.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Ieva, Ādams;

Nervi, bites, taureņi un sirdspuksti

EasyGet.lv, 17.10.2011. 12:29

Šie četri vārdi raksturo „MMIC" (Mākslas Menedžmenta un Informācijas Centra) veidotā starptautiskā sadarbības projekta „Eiropas Publiskās Mākslas Centrs – EPAC" ietvaros izvietotos četrus mākslas darbus četrās pasaules valstīs, tai skaitā arī Latvijā.
Nervi, bites, taureņi un sirdspuksti

Kā iepriekš minēts, „EPAC – European Public Art Centre" ir starptautiska daudznozaru publiska izstāžu telpa pilsētvidē, kas aptver astoņas valstis - Latviju, Igauniju, Poliju, Somiju, Spāniju, Portugāli, Lielbritāniju un Islandi. Katrā no šīm valstīm tika un vēl tikai tiks atklāta mākslas darbu sērija, kas kopā veidos izstādi "Publiskās tehnoloģijas (Public technologies)". Tā kā projekta „EPAC" pamatkoncepcija balstās uz trīs elementiem - mākslu, zinātni un tehnoloģijām, to savstarpējo ietekmi, iespējām un pielietojumu, tad jāmin, ka jau esošie mākslas darbu sērijas objekti sevi pilnībā apliecina kā piederīgus darbus izstādei „Public Technologies".

„Nervi" („Nerves") ir Latviešu mākslinieka Ginta Gabrāna veidojums, kas apskatāms vēl tikai līdz 17. oktobrim Kaļķu ielas skvērā, Vecrīgā. Vēlāk tas dosies uz Portugāles galvaspilsētu Lisabonu, kur būs pieejams apskatei no novembra. Darbs sevī ietver dažādu krāsu impulsus - sarkano, zilo, violeto un dzelteno, kas tiek pārraidīti pa optisko šķiedru ar tik milzīgu ātrumu, ka cilvēka acs vairs tos neuztver kā atsevišķus toņus, „tie kļūst neredzami un pārvēršas par mierīgi plūstošu baltu gaismu," stāsta mākslinieks Gints Gabrāns. Mākslinieks savā darbā mēģinājis atspoguļot cilvēka nervu sistēmas darbības pamatprincipus, jo sekundē cilvēka nervu sistēma spēj apstrādāt aptuveni 11 200 000 bitu informācijas (tieši tik dažādu krāsu, intensitātes un garuma impulsus raida lāzerierīce Gabrāna darbā). Ginta Gabrāna mājas lapā (www.gabrans.com) ir apskatāma viņa darba attēlu galerija, kā arī video materiāls „1 sekunde Gabrāna mākslas darba".

Runājot par citiem darbiem – bitēm, taureņiem un sirdspukstiem, jāsaka, ka ne visas šo darbu ekspozīcijas vairs ir pieejamas publiskai apskatei to mājvietās jeb pilsētās, kurās tie radīti - daļa darbu ir uzsākuši savu apmaiņas ceļu uz kādu no citām projektā iesaistītajām valstīm. Tomēr, ja gadās būt Helsinkos (Somijā), tad noteikti jāiegriežas Lasipalatsi laukumā, kur izvietots Londonas mākslinieces Annes Brodijas (Anne Brodie) darbs „Bee Box" (mākslinieces mājas lapā http://annebrodie.co.uk/ ir pieejama plašāka informācija par darbu un tā ekspozīcijām).

Minas Arko (Mina Arko), Bena Dromeja (Ben Dromey) un Jari Suominena (Jari Suominen) mākslas darbs ar nosaukumu „CityBeat" (mājas lapa: http://citybeatproject.com/) tiecas atspoguļot četru projektā iesaistīto galvaspilsētu sirdspukstus. Šis darbs Helsinkos bija apskatāms no 26.augusta – 10.oktobrim, pēc tam darbs ceļos uz Rīgu un šeit būs apskatāms no 6.novembra.

Savukārt portugāļu mākslinieka Antonio Karamelo (António Caramelo) darbs „Dreaming of a Butterfly" ir apskatāms no 23.septembra – 28.oktobrim Lisabonā, bet vēlāk darbs ceļos uz Londonu, kur nomainīs Annes Brodijas „BeeBox".

Lai vai kā, minētos četrus darbus papildinās vēl citu četru darbu sērija, kurā piedalīsies mākslinieki no Spānijas, Igaunijas, Polijas un Islandes. Mākslas darbu ekspozīciju sērija noslēgsies 2012.gada sākumā, kad projekta pēdējā dalībvalsts noņems savu pēdējo ekspozīciju. Visi interesenti tiek aicināti sekot līdz projekta norises gaitai un tā aktivitātēm.

Sīkāka informācija: www.epacpublic.eu, kā arī starptautiskajā sociālajā portālā Facebook -http://www.facebook.com/EuropeanPublicArtCentre.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV