Trīs dienu garumā tiks diskutēts par aktuāliem mākslas recepcijas jautājumiem, pievēršot uzmanību robežām starp mākslas (literatūras) teoriju un estētiku. Konferencē piedalīsies gan LU un LMA studenti, gan universitāšu mācībspēki un neatkarīgie pētnieki, kā arī viesi no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un Lietuvas.
Otrās dienas noslēgumā, 21. oktobrī, kim? aicina uz diskusiju par tēmu "Valodas slimība mākslas kritikā - diagnoze vai terapija?", kas būs veltīta mākslas kritikas praksei Latvijas kultūrvidē. Diskusiju vadīs filozofs Jānis Taurens, tajā piedalīsies kim? vadītāja un mākslas kritiķe Zane Onckule, mākslas kritiķis un kurators Vilnis Vējš, interneta mākslas un kultūras portāla Arterritory.com galvenā redaktore Anna Iltnere, filozofs Ainārs Kamoliņš u.c.
Konferences gaitā plānotas arī vairākas estētikas un mākslas filozofijas jomas autoritāšu vieslekcijas:
Dr. phil. Diāna Morgana (Diane Morgan), Līdsas Universitāte.
Mākslas darba priekšmetiskošanās spēja: iznirstot no iegremdēšanās
Pētniece savā lekcijā uz laikmetīgās estētikas aktuālajiem jautājumiem meklēs atbildes klasiskajās teorijās un argumentēs par Kanta un Šillera teorijās iezīmēto distances būtiskumu skatītāja un mākslas darba attiecībās.
Prof. Dereks Matraverss (Derek Matravers), Kembridžas Universitāte.
Mākslas filozofija un līdzdalības prakse
Lekcijā tiks runāts par mākslas darba vērtību – cik tā ir atkarīga vai relatīva no sava laikmeta konteksta un vērtībām? – Profesors akcentēs estētikas un mākslas teorijas atšķirības un iezīmēs Kanta un Hēgeļa teoriju aktualitāti šodien.
Prof. Baldina Senžirona (Baldine Saint Girons), Parīzes Rietumu Nanteras universitāte, Goda leģiona kavaliere.
Vai tas ir skaists? Vai tas ir cildens? Jautājums par estētikas pamatiem (Lekcija franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā.)
Pētniece, kura specializējas estētikā, estētikas un varas, estētiskās darbības jautājumos, publicējusi rakstus par glezniecībai, ainavai un ornamentiem veltītām tēmām; savā lekcijā viņa risinās attiecības starp cildeno un skaisto, uzdodot jautājumus par estētikas filozofiskajiem pamatiem.
Dr. phil. Vilhelms Šmids (Wilhelm Schmid) (Berlīne, Vācija)
Mākslas mīlestība un kultūra kā dzīvesmākslas elements
Viens no populārākajiem un Latvijā iepazītākajiem vācu pētniekiem, kurš strādā brīvā filozofa statusā. Šmida filozofijas centrālā tēma ir dzīvesmāksla kā īpašs dzīves saprašanas un kārtības vedums. Viņš savos darbos caur aktuālām tēmām un mūsdienu problēmām meklē cilvēka vietu varas, politkas, ētikas, estētikas, ekoloģijas un citu jomu kontekstos.
Konferences noslēgumā plānota V. Šmida grāmatas "Dzīve mīlestībai un dabai" tulkojuma latviešu valodā prezentācija, kuru veicis prof. Igors Šuvajevs.
Konferenci organizē Latvijas Estētikas Asociācija sadarbībā ar kim? un Laikmetīgās Mākslas Centru.
Aicināti visi interesenti! Ieeja konferencē bez maksas.
Tuvāk ar konferences programmu, darba kārtību un norises vietām var iepazīties LEA mājaslapā: http://www.latvijasestetikasasociacija.lv/Page23/
Konferenci atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Eiropas Sociālais fonds (ESF), Francijas Institūts Latvijā, Filozofijas Atbalsta fonds Latvijā (FAF), Viesnīca Konventa Sēta, AMICA pusdienu resotrāni