„Nesenā pagātne šodien tiek vērtēta ar dalītām jūtām," atzīst izstādes autore Anita Meinarte, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece krājuma darbā, aicinot ar laika distanci un varbūt pat ar smaidu paskatīties uz toreiz ikdienā sastopamām lietām, kas daudziem labi zināmas.
Ienākot izstādē, apmeklētāji nokļūst improvizētā Rīgas ielā ar veikaliem, kuru skatlogos var redzēt, kā, mainoties desmitgadēm, mainās arī preces un to iesaiņojumi, mode un aksesuāri. Mākslinieku veidotie lielāko veikalu skatlogu noformējumi bija raksturīga 20. gs. 60. un 70. gadu Rīgas tēla sastāvdaļa. Redzamais noteikti atsauks atmiņā gan Rīgas Centrālā universālveikala, gan laikmeta leģendas - veikala „Sakta" skatlogus. Retais vairs atminas parfimērijas veikalu K. Barona ielā iepretī Leļļu teātrim, bet izstādē to atgādinās skatlogs un iecienītās „Dzintara" smaržas. Eksponētie priekšmeti, iespējams, liks atcerēties pirmo ģimenē nopirkto putekļu sūcēju un mikseri, kuru forma atgādināja kosmosa raķeti vai mākslīgo zemes pavadoni „Sputņik" - arī sadzīves priekšmetiem bija jāpopularizē Padomju Savienības sasniegumi kosmosa iekarošanas jomā.
Iejusties laikmeta atmosfērā palīdz arī 50. un 60. gadu stilā iekārtoti dzīvokļu interjeri. Izstādē bagātīgi pārstāvēti virtuvē un mājsaimniecībā šajā laikā lietotie priekšmeti. Daļa no tiem jau sen nodoti aizmirstībā, citi kalpo vēl šodien.
Izstādē var iepazīt arī Rīgas jūrmalu sešdesmito gadu noskaņās, kad ar Rīgā ražotu elektrovilcienu pusstundas laikā varēja nokļūt līdz Dzintariem vai Bulduriem. Vēl dažas minūtes, līdz klāt ir ļaužu pārpildītā pludmale, kur ir saule, vējš, „Jūras pērle" un var aplūkot arī jaunos pludmales tērpus.
Sākot ar 20. gs. 60. gadiem, rūpniecības produkcijas tapšanā pieauga dizainera loma. Parādījās modernisma iezīmes, nebijuši materiāli gan modes industrijā, gan dizainā, sadzīves priekšmeti ieguva lakoniskas, ģeometriskas formas un minimālu stilizētu dekoru.
20. gs. 70. gadu beigās un 80. gados padomju ekonomikas pakāpeniskā lejupslīde ietekmēja kvalitāti un tipveida plaša patēriņa produkcija tika ražota lielā skaitā, tomēr arī pat stagnācijas apstākļos Latvijas izstrādājumi bieži izcēlās ar pievilcīgu vizuālo risinājumu.
Latvijas dizaineru veikumu izstādē apliecinās VEF un Rīgas radiorūpnīcā izgatavotā radioaparatūra, „Rīgas porcelāna rūpnīcas" porcelāns, stikla fabriku „Latvijas stikls" un „Līvānu stikls" izstrādājumi, ādas galantērijas kombināta „Somdaris", parfimērijas un kosmētikas fabrikas „Dzintars" un konditorejas fabriku „Laima" un „Uzvara" produkcija, Rīgas motorūpnīcā „Sarkanā Zvaigzne" ražotie mopēdi, kā arī fotoattēlos redzamie un savulaik augstu novērtētie elektriskie vilcieni, dīzeļvilcieni, tramvaja vagoni un mikroautobusi. Nozīmīgu izstādes akcentu veidos eksponētie tērpi un modes aksesuāri un kāda līdz šim mazāk popularizēta joma – suvenīri.
Izstāde raisījusi interesi ne vien Latvijas iedzīvotāju, bet arī ārvalstu tūristu vidū – izstādi apskatījuši tūristi no Dānijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Francijas, Itālijas, Turcijas, Portugāles, Spānijas, Taizemes, Lielbritānijas, Meksikas, ASV, Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas, Lietuvas u.c. valstīm.