Dzīvnieku ādas kopš senatnes izmantotas apģērbu un dažādu sadzīves priekšmetu – vairogu, telšu, apavu, segu, somu, ūdens trauku - darināšanai.
Lietišķās mākslas izstādē „Ādas apdares darbi" atspoguļosies ādas mākslinieciskās apstrādes meistaru veikums, to jaunrade un radošās idejas darbos, kas tapuši pēdējos gados.
Izstādē būs apskatāmi tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku un individuāli strādājošu meistaru darbi. Ar saviem darinājumiem izstādi papildinās arī topošie meistari un mākslinieki no Rīgas Amatniecības vidusskolas un Liepājas mākslas vidusskolas.
Izstādē piedalīsies arī vienīgā cietādu meistare Latvijā - Irēna Baufale. Meistare galvenokārt izgatavo dažādas zirglietas, bet vaļas brīžos arī nelielas somiņas un citus ādas izstrādājumus.
Visvairāk tautas lietišķās mākslas studiju, kas nodarbojas ar ādas māksliniecisko apdari, ir Rīgā. Meistari izgatavo dažādus dekoratīvus, praktiski lietojamus priekšmetus - ādas kārbas un somas, kā arī iesien grāmatas. Pēdējos gados ir palielinājusies interese arī par arheoloģiskajos izrakumos sastopamo ādas zābaciņu, jostu, maku, kā arī dažādu mūsdienu tērpu - jostu, korsešu - darināšanu.
Izstādes atklāšana – 2011. gada 2. novembrī plkst. 16.00 Mencendorfa namā.
Lietišķās mākslas izstādi „Ādas apdares darbi" rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs.