Vakarēšana ir veids, kā mūsu senči saturīgi pavadīja garos ziemas vakarus - strādādami, mācīdamies, kā arī izklaidēdamies, jeb kā agrāk mēdza teikt -lustēdamies. Šajā laikā sievietes nodarbojās ar dažādiem rokdarbiem – auda, adīja, izšuva, vērpa, šķeterēja utt., vīri, savukārt, laboja zirglietas, dažādus darba instrumentus, greba karotes un gatavoja citas sīkas detaļas no koka, bet bērni palīdzēja pieaugušajiem - pieskatīja skalu gaismu un jaunākos ģimenes locekļus, meitenes no sievām mācījās dažādus rokdarbus, bet vīri zēniem ierādīja dažādas amatu prasmes. Kad bērni nogura, apgūstot jaunās zināšanas, gāja rotaļās, bet, lai attīstītu bērnu iztēli un spriestspēju, kāda no vecmāmiņām deva minēt mīklas. Lai vakarēšanā darbi veiktos raitāk un jautrāk, saime kopā dziedāja dziesmas.
Septiņpadsmitā decembra pēcpusdienā pie mums viesosies Rīgas Tehniskās universitātes postfolka grupa „Vecpilsētas dziedātāji". Vakarēt aicinām visus, kuri sestdienas vakaru vēlas pavadīt nelielā, draudzīgā, sirsnīgā un radošā cilvēku lokā lauku sētas saimes mājā. Visi kopā dziedāsim latviešu tautas dziesmas, dalīsimies ar citiem savos vaļaspriekos un stāstos, iesim rotaļā, minēsim mīklas, izbaudot rudens vakarēšanu, kā to darījuši mūsu senči.
Ja esat nolēmuši mūs apciemot šajā pēcpusdienā, aicinām padomāt par kādu interesantu atgadījumu no savas dzīves, ar kuru vēlētos dalīties ar citiem, paņemiet līdz kādu adīkli, tamborējumu, izšuvumu, interesantu grāmatu vai citu sava brīvā laika kavēkli un vēl arī vienu mazu svecīti gaišākam vakaram. Pirms braukšanas ciemos, lūdzam pieteikties pa tālruni 26563597.
Gaišus un labestības pilnus tumšos rudens vakarus un uz tikšanos Viktora Ķirpa Ates muzejā.
Papildu informācija: www.atesmuzejs.lv