Kā zināms, padomju laikā oficiāli atzīti svētki bija Jaunais gads. Ziemassvētkus cilvēki atzīmēja klusāk un bieži pat slepus, toties gadu mijā visiem bija ļauts svinēt un apsveikt.
Senākā no izstādē redzamajām kartiņām iespiesta 1958. gadā, bet jaunākā – 1991. gadā. Kompozīcijas ar eglīšu rotājumiem, ziemas ainavas, Sala tētis un Sniegbaltīte, priecīgi bērni – tās visas ir pierastas ainas, taču gadās arī pa kādam pārsteigumam. Kartiņās populāri ir dažādi pasaku tēli: Buratino, Sprīdītis, Vasilisa daiļā u.c. Arī multiplikāciju filmu varoņiem atradusies vieta Jaunā gada apsveikumos.
60. gadu apsveikumos ir vairāk padomju laikiem raksturīgā: Sala tētis ved dāvanas ar lidmašīnu, gaisā lido raķetes. 80. gadu 1. pusē parādās uzsvars uz etnogrāfiju un saulgriežu svinībām. Uz apsveikumiem redzami cilvēki tautas tērpos, Saules cikls. 1984. gadā iespiesta kartiņa ar Dzintras Aulmanes zīmējumu, kurā attēlots ķekatnieku gājiens un pievienota latviešu tautas dziesma par budēļiem. Arī 1980. gada kartiņa ir ļoti latviska – etnogrāfiski svītrains audums, āboli un piparkūka.
Mainīga ir arī apsveikumu kvalitāte. Līdz 80. gadiem kartiņu papīrs ir plānāks un biežāk matēts, bet no 80. gadiem parādās spožs, glancēts papīrs.
Izstāde Liepājas muzeja telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma muzeja darba laikā -katru dienu no plkst. 10 līdz 18. Ieeja bez maksas.