Eiropas Savienība tika izveidota pirms vairākiem gadu desmitiem, lai nodrošinātu cilvēkiem labāku, ērtu dzīvi. Šīs jaunās "ērtības" pamatā bija fundamentālas vērtības, saistītas ar cilvēku tiesībām uz dzīvi, tiesībām uz privāto dzīvi, tiesībām būt brīvam no spīdzināšanas, tiesībām strādāt un streikot un sniegt pakalpojumus jebkurā Eiropas Savienības valstī, tiesībām uz īpašumu, tiesībām atpūsties un brīvi ceļot, dzimumu vienlīdzības un ticības tiesībām. Šīs vērtības paredz arī diskriminācijas neesamību, tiesības uz bezmaksas pamatizglītību, tiesības uz drošu bērnību, uz drošu pārtiku un veselīgu vidi un kopumā veido demokrātijas pamatus Eiropā.
"Laika gaitā mēs sākām aizmirst šo sasaisti ar vērtībām — ar tiesībām, kuras jāsargā — atstājot sev par mērauklu tikai ērtības. Tā rezultātā esam saskārušies ar vērtību krīzi. Esam aizmirsuši to, kas ir patiesi svarīgi," norāda izstādes kurators Jānis Krūmiņš.
Eiropas Parlaments, šīs izstādes rīkotājs, piešķir lielu nozīmi cilvēktiesībām — katru gadu piešķirot Saharova balvu vārda un domas brīvības aizstāvjiem. Balva nosaukta fiziķa un politiskā disidenta Andreja Saharova vārdā un tika izveidota 1988. gadā. Eiropas Parlaments balvas ieguvējiem piešķir prēmiju par cilvēktiesību aizstāvību 50 000 eiro apjomā svinīgā sanāksmē Strasbūrā decembra plenārsesijas laikā.
2011.gadā Saharova balvu piešķīra pieciem "Arābu pavasara" valstu pārstāvjiem. Viens no balvas kandidātiem bija arī Baltkrievijas žurnālistu apvienības loceklis Dmitrijs Bondarenko.
Izstāde būs atvērta apmeklētājiem no 8. decembra — 23.decembrīm Cēsīs, Cēsu Valsts ģimnāzijā (L.Paegles iela 1) un no 9. decembra — 15.janvārim Rīgā, ES mājā Aspazijas bulvārī 28.