Hercs Franks ir pasaules kontekstā nozīmīgs dokumentālo filmu veidotājs, autorkino pārstāvis, viens no latviešu poētiskā dokumentālā kino tradīcijas aizsācējiem, režisors, kuru vairāk atpazīst ārpus mūsu valsts robežām. Herca Franka kontā ir ap 40 filmu. Filmas ir starptautiski apbalvotas nozīmīgos pasaules kinofestivālos, pašu režisoru joprojām bieži aicina lasīt lekcijas daudzās pasaules kinoaugstskolās un piedalīties starptautiskos festivālos kā goda viesim.
Par Herca Franka vizītkarti uzskata filmu „Vecāks par 10 minūtēm" (1978), kas tapusi tandēmā ar operatoru Juri Podnieku –, kurā desmit minūšu garā nepārtrauktā kadrā fiksēta maza zēna seja, skatoties leļļu teātra izrādi, tam pirmo reizi sastopoties ar laba un ļauna jēdzienu. Pieminams fakts, ka tieši šī filma kalpojusi par iedvesmas avotu Kannu un Venēcijas kinofestivālos 15 kinorežisoriem – Žanam Likam Godāram, Džimam Džārmušam, Vimam Vendersam, Bernardo Bertoluči u.c., veidot savu stāstu par kļūšanu 10 minūtes vecākam.
Kopš 1990. gadu sākuma Hercs Franks dzīvo un strādā gan Rīgā, gan Izraēlā.
Pie izstādes koncepcijas strādājuši kinovēsturnieks Agris Redovičs, režisors Gints Grūbe, muzeja vadītāja, fotogrāfe Agnese Zeltiņa, kinozinātniece Zane Balčus, bet izstādes vizuālo tēlu veido māksliniece Dace Džeriņa, kas piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, strādājusi teātrī kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece.
Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, biedrība Ekrāns, sadarbības partneris Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs.