Māksliniece Inga Brīniņa piebilst, ka: "izstādei varētu būt arī nosaukums „Dīķis un meža mala un viss, kas ar to saistīts", jo leišmalē ir kāds dzirnavu ezers, kuru katru gadu no jauna gleznoju. Un katru reizi tas ir citāds".
Darbs "Meža mala" jau pabijis vairākās izstādēs, tai skaitā Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 13. izstādē Pēterbaznīcā Rīgā (2008) un personālizstādē "Tikai zaļš" Talsu muzeja izstāžu zālē (2009). Batika „Meža dīķis" bija skatāma Pēterbaznīcā (2010).
Ārā aiz loga visapkārt ir balts, bet Ingas Brīniņas izstādē dominē zaļie toņi. Kā pati mākslinieces saka: "Zaļš jau nav tikai krāsa. Zaļi dzīvot varētu nozīmēt būt draugos ar dabu un justies kā tās sastāvdaļai". Jau no bērnības mīļākā spēlēšanās vieta māksliniecei bija meža mala, kā magnēts pievilka dažādi atspīdumi ūdeņos. Mežmalā var priecāties par dabas arhitektūru, iedziļinoties struktūrās, rodas idejas. To visu darot – zīmējot un skicējot, viņa vienkārši jūtas labi. Kādā brīdī kļūst skaidrs, kādā materiālā un tehnikā kāds lielāks darbs taps – aukstajā vai gleznu batikā, keramikā vai apgleznotā porcelānā.
Joprojām saistošas Ingai ir atstātās pēdas un nospiedumi. Tur veidojas ne tikai interesantas faktūras, bet arī iztēli rosinoši stāsti. Viens no tādiem - viņas kaķa pastaigas ar kādu meža iemītnieku uz apsnigušajām trepēm, kuru atstātie pēdu nospiedumi manāmi arī izstādes keramikas darbos.
Inga Brīniņa beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu (1976), Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu (1981). Aizstāvējusi maģistra darbu, "Mākslinieku darbs Kurzemes mākslas skolās" (2003). Uzņemta Mākslinieku savienībā (1991) un ir Latvijas tekstilmākslinieku asociācijas biedre (no 1994). Piedalījusies vairāk kā 50 izstādēs Latvijā un ārzemēs (kopš 1978), sarīkotas vairākas personālizstādes. Strādā Kandavas mākslas skolā, pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, mākslas valodas pamatus, keramiku un tekstilmākslu (no 1992).
I. Briniņa ir ļoti aktīva māksliniece. Vada kursus un plenērus vizuālās mākslas skolotājiem Tukuma novadā, Rīgā un mākslas centrā "Trīs krāsas" (2007, 2008). Izstrādājusi metodiku zīmēt prasmes apguvei, kas izmantota nodarbībās skolā un prezentēta tālākizglītības kursos vizuālās mākslas skolotājiem. Iesaistījusies KRIIC organizētajās mācību priekšmetu vadlīniju izstrādāšanas grupās (kopš 2008). Vada mākslas studiju pieaugušajiem, ir biedrības "Tukuma tēlotājmākslas studija" vadītāja un Tukuma mākslinieku grupas biedre.
Izstāde „Zaļie stāsti" apskatāma Mākslas galerijā "Durvis" Brīvības laukumā 21, Tukumā līdz 16. februārim.
Galerijas "Durvis" darba laiks: P. un S. 9.00-15.00; O.-Pk. 9.00-17.00
Ieeja izstādē - bez maksas.