Izstāde kuratora lomā šoreiz ir filozofs, kuru interesē mākslas procesu kritiski teorētiskais un tekstuālais konteksts, sadarbojoties ar mākslinieku, kas atpazīstams ar aktivitātēm, kas balansē uz postkonceptuālisma un sistēmas kritikas robežas, veidojot kritiski pašreflektējošus darbus par vidi un tās ietekmi uz skatītāju. Mākslinieku interesē valodspēles un viena no tādām ir darbs "Fin des Siecles" (Visu laiku beigas), kura nosaukums dots arī izstādei.
Fin des siecles izmanto 19.gs. beigās Rietumu kultūrā populāro terminu, kas apzīmē gan laikmetu griežus, kultūras kā tādas pagrimumu un izbeigšanos, gan arī jaunu sākumu. Kā zināms, kultūras vai pat civilizācijas krīzes apziņa nav nogrimusi vēsturē, bet ar lielāku vai mazāku intensitāti, dažādu beigu un nāvju (vēstures, mākslas) formulējumiem aktualizējusies visa 20. gs, kā arī jaunā gadu tūkstoša sākumā. Darbu Fin des Siecles Fāls izstrādā kopā ar reliģisku ikonu darinātāju Ingrīdu Puķīti.
Atklāšanas dienā 9. februārī plkst. 18:30 mākslinieks interesentus iepazīstinās ar savu radošo darbību un izstādi. Nākamajā dienā, 10. februārī 18:30 tiks rīkots simpozijs. Kopā ar aicinātiem ekspertiem tiks diskutēti jautājumi par pēdējo gadu desmitu mākslā un mākslas teorētiskā kritikā dominējošu virzienu, kas balstās mākslas darba idejas, ne materiāla primaritātē, pašas mākslas pasaules notikumu citēšanā, kā arī dažāda veida kritikā (no pašas mākslas līdz sabiedrībai). Viens no simpozija pamatjautājumiem, vai šāda pieeja nav nonākusi strupceļā un vēl ir radītspējīga, un, ja ir nonākusi, tad kādas būtu alternatīvas? Simpozija laikā tiks pārdomāti un analizēti daži no valdošiem mūslaiku mākslas pasaules aspektiem: mākslas tirgus apkalpošana; mākslinieka un mākslas kritiķa, zinātnieka un kuratora sadarbība; kritika mākslā un tās teorētiskā analīzē; mākslas pasaules autonomijas iespējamība un aktualitāte.
Simpozijs ir atklāts un tajā piedalīties gaidīts jebkurš interesents. Tomēr, lai nodrošinātu sarunas kompozīciju un ievirzītu vairāk vai mazāk konkrētā gultnē, sarunā piedalīsies iepriekš uzrunāti eksperti: Jānis Taurens, Vilnis Vējš, Ieva Kulakova, Ieva Astahovska, Iliāna Veinberga, Egija Inzule, Ainārs Kamoliņš u.c.
Norises laiks: 09.02. – 09.03.2012., galerija atvērta laikā no pirmdienas līdz piektdienai 12:00-18:00, Alberta iela 13, Rīgā.
Atklāšana: 09.02.2012. 18:30- izstāde
10.02.2012. 18:30- simpozijs
Foto: "Respekt (R)", neona zīme, 2012/1012. Publicitātes foto