Izstādē būs apskatāmas gan fotogrāfijas, ko, Optimistu pulkam līdzi dzīvojot un darbojoties, veidojuši Irina Tīre, Pēteris Jaunzems, Alfrēds Niedols, Harijs Atiķis un citi, gan biedrības vēstures hronikas vairākos sējumos.
Optimisti bija pirmie, kas atsaucās dzejnieka Imanta Ziedoņa aicinājumam, un viņa aizsākto tautas gara un atmiņas kopšanas darbu turpināja, vērsa plašumā un nepārtrauca arī pēc "Optimistu pulks" dibinātāja Oļģerta Piķeļa aiziešanas mūžībā.
"Optimistu" pirmais darbs bija piemiņas akmens uzstādīšana Jūrmalciemā tolaik noniecinātam un aizmirstam koktēlniekam Miķelim Pankokam. Tas bija 1986. gada 23.decembrī.
Arī vēlāk optimisti daudzkārt bijuši tie, kas pirmie pievērsa uzmanību visu aizmirstām vērtībām, un darīja, ko spēja, lai tās saglabātu. Kā ūdens gadu gaitā izgrauž ceļu pat akmenī, tā tie ar savu neatlaidību panākuši, lai Vecajos kapos tiek saglabāta Liepājas pilsētas galvas Ūliha kapa vietu un Berči projektētā Stinci kapliča.
Savas pastāvēšanas laikā "Optimistu pulks" biedri ir čakli strādājuši – gan baudot nelielu varas atbalstu, gan vairāk iztiekot bez tā. Šajos gados sakoptas un dabā iezīmētas svētvietas, 38 pilskalni tuvākos un tālākos novados, kultūrvēsturiskas vietas Liepājā, priedītēm apstādītas jūrmalas kāpas un darīts vēl daudzkas cits. Jaunākais projekts – zemnieku tirgus Velnciemā "Lauku sēta pilsētā" – sekmīgi darbojas jau vairākus gadus, un tajā iesaistījušās ap trīsdesmit zemnieku saimniecības.