Rezidentūras sešās nedēļās Kristaps Gulbis abās universitātēs lasa lekcijas par savu starptautisko pieredzi, veidojot sociāli provokatīvus, interaktīvus mākslas darbus dažādās pasaules valstīs, kā arī komentē virzienus, kādos attīstās modernā māksla publiskajā telpā: bieži vien ārpus izstāžu zālēm, kā obligātu darba sastāvdaļu paredzot skatītāja ķermenisku un emocionālu iesaistīšanos.
Kopīgi ar profesoru R.Lī Montgomerija un D. Hilbertas Džounsas Mākslu departamenta maģistrantūtras studentiem Ņūmeksikas un Kalifornijas universitātēs, Kristaps Gulbis izstrādā sabiedriskajā praksē balstītus mākslas projektus, kuru uztveršanā viens no nosacījumiem ir skatītāju aktīva līdzdalība. Rezidentūras rezultātā tapušo darbu Your Turn atklāšana notiks 11.maijā Kalifornijā, Santa Krūzas pilsētvidē, kā arī mākslas un vēstures muzejā.
ASV Kristaps Gulbis veidojis vairākus mākslas projektus. Pēdējais tapis pirms diviem gadiem rezidentūras laikā Lower Manhattan Cultural Council (Lejasmanhetenas Kultūras centrs) un reprezentē CacheArt jeb apslēpto mākslu: Kristapa izveidotu un attīstītu laikmetīgās mākslas virzienu, kas līdzīgi kā savulaik grafitti, nojauc robežu starp t.s. „profesionālo" un „ierindas" skatītāju.
Kristaps Gulbis absolvējis Tallinas Mākslas universitātes tēlniecības nodaļu. Kopš 90. gadu vidus piedalījies virknē laikmetīgās mākslas projektu vairāk nekā 20 pasaules valstīs. Bijis Tēlniecības kvadriennāļu Rīga-- 2004 un Rīga--2008 kurators. Darbs „Pink House" izstādīts 51. Venēcijas bienālē.
Foto: Mākslinieks Kristaps Gulbis. Publicitātes foto