Performances filozofija – tā ir vieta, kur zūd laiks un telpa. Katru dienu mēs esam dzīvā kustībā, ejot pa ielu, braucot transportā, sportojot un veicot jebkādas citas sabiedriskas un ne tik sabiedriskas darbības, veidojot satiksmi. Tāpat kā dabā, arī mākslā ir sava noteikta un nenoteikta kustība, kas rosina cilvēkus domāt radoši, haotiski vai harmoniski, veidojot satiksmi, pašiem to neapzinoties. Arī katram no māksliniekiem ir sava izpratne par kustību, kopā radot vienotu satiksmi.
Katrs no māksliniekiem ir savas jomas ekspertu ieteikts, piedalījies vienotā projektā ar nosaukumu ''Kompass'' un ir savstarpēji pazīstami, bet ne reizi nav sastrādājušies, radot vienotu performanci.
Performance ir kāda cilvēka vai cilvēku grupas apzināti veidots notikums, kas pauž iepriekš noteiktu ideju, izmantojot cilvēka ķermeni un jebkādus palīglīdzekļus. Performanci, tāpat kā teātra izrādi, rada, pirms tam iestudējot, bet atšķirībā no izrādes performancē visi iesaistītie ir vienlīdz svarīgi un nav noteiktas robežas par izmantotajām tehnikām un lietām. Piemēram, Īva Kleina (Yves Klein) 1960. gadā radīto performanci kādā Parīzes galerijā pavadīja vakartērpos tērpts orķestris, mākslinieks pats bija uzvalkā, bet viņa darbus izpildīja kailas sievietes, kas nosmērējās ar zilo krāsu un vilka viena otru pa audeklu, kas novietots uz grīdas.
60. gados lielu ažiotāžu izraisīja Vīnes akcionisti. Viņi veidoja savas akcijas līdzīgas reliģiskiem rituāliem, izmantoja tajās dzīvnieku asinis un iekšējos orgānus. Akciju uzdevums bija caur ciešanām panākt skatītāju garīgo attīrīšanos.
Ieejas maksa: 5 dobžiki vai 5 LVL.
VEF mākslas centrs ''Toataldoebže'' atrodas Ūnijas ielā 4 – 8, Rīgā.