Nosaukums šai izstādei aizgūts no jaunā mākslinieka Jura Libeka tāda paša nosaukuma gleznas „Ieelpa - Izelpa". Ieelpojot to īpašo gaisotni, kas valda ap patiesi augstvērtīgiem mākslas darbiem, nokļūsti savādākā pasaulē, ko tikai laba māksla var sniegt, kā izelpu to aiznesot līdzi reālajā ikdienā. Tas kopumā rada pozitīvu pārdzīvojumu, kas bagātina ikviena cilvēka iekšējo pasauli. Izstādes ekspozīcijā tiek piedāvātas vairāk kā simts mākslinieku 200 gleznas un grafikas, kā arī tēlniecība, porcelāns, interjera priekšmeti un citi mākslas darbi – kopumā 274.
Jaunākus gada gājuma mākslinieku darbus pārstāvēs J. Muižuļa, V. Mercas, J. Anmanis, J. Jurāns, Fr. Kirke, B. Delle, brāļi Ģērmaņi, O Gulbe-Ģērmane, S. Djomins, A. Bute, A. Ameļkovičs, P. un K. Brektes, K. L. Avotiņa, I. Liepiņa, A. Ivdra, A. Biele, K. Kvitka u.c. gleznas.
No vecmeistaru darbiem īpaši pieminami ir I. Zeberiņa, J. Krastiņa, U. Skulmes, K. Ubāna, O. Pladera, N. Strunkes, J. R. Tillberga, O.Skulmes, J. Viļumaiņa, J. Cielavas – rakstnieces Ilonas Leimanes, kas sarakstījusi 1942./43. gadā slaveno romānu „Vilkaču mantiniece", portrets, vairāki L. Svempa, L. Āriņa, J. Rikmaņa, A. Artuma un N. Kūlaiņa darbi, kā arī L. Kokles, J. Brekte, O. Saldava, J. Pauļuka, R. Piņa, V. Ozola, A. Zviedra, E. Vintera u.c. vecmeistaru gleznas.
Retāk redzēti ir mākslinieku O. Nemmes, M. Grīnfeldes, M. Berkholcas, G. Šenberga, S. Vinogradova, S. Antonova darbi.
No grafikas darbiem īpaši ievērību saistīs S. Vidberga, L. Liberta, K. Cīruļa, A. Zārdiņa, B. Bērziņa, K. Fridrihsona, kā arī jaunā mākslinieka A. Butnora darbi.
Galerijai ir īpašs prieks eksponēt divus mākslinieka Rudolfa Jēkaba Pelšes darbus – gleznu „Senatne" un divus lielus keramikas traukus, kas veidoti nacionālromantisma stilā. Kā arī Edītes Paulas Vīgneres 1995. gada gobelēnu „Jaunais vilnis" un koktēlnieka K. Kugra kokgrebumu „Maisa nešana".
Galerijā „Antonija" izstāde būs apskatāma no 16. maijam līdz 8. jūnijam, kas noslēgsies ar izstādes darbu izsoli.
Papildu informācija: www.antonia.lv