Ojārs Vācietis, kaislīgs un pārliecināts pārdaugavietis, ļoti mīlēja un lepojās ar šo vietu. Izstāde tapusi, lai Pārdaugavas iedzīvotāji un viesi atcerētos šīs vietas saknes un domātu par tās nākotni.
Izstādes centrā – liecības par Sarkano sešstāvu torni, kurš no 15. līdz 17. gadsimtam pie tālaika Mārupītes ietekas Daugavā sargāja Rīgu. Ap torni atradās viena no senākajām apdzīvotajām teritorijām, un tornis tai arī devis nosaukumu – Torņakalns. Netālu no tā atradušās Māras dzirnavas, kur kopš 13. gadsimta mala miltus rīdzinieku maizei. Šodien par tām stāsta tikai senas leģendas un seni attēli.
Tie izstādes apmeklētāji, kas ir Pārdaugavas iedzīvotāji vairākās paaudzēs, 18. gadsimta iedzīvotāju reģistra lapās varēs meklēt savas dzimtas uzvārdu.
Arī Arkādijas parks un Āgenskalna tirgus dažādos laikos pulcējuši vietējos un viesus.
19. un 20. gadsimtā izdotās atklātnes stāsta par tā laika Torņakalna skaistākajām vietām, kuras varēsim aplūkot J. K. Broces, V. Purvīša, J. Bīnes un daudzu nezināmu autoru acīm.
Tie ir tikai daži punkti Torņakalna kartē. Pārējie atrodami, apmeklējot izstādi.
Pārdaugava – Daugavas kreisais krasts – ir Rīgas sirds puse, kuras iedzīvotāji vēl joprojām, Daugavu šķērsojot, saka, ka uz Rīgu braucot.
Un „Rīga pati sevi neredz, Rīgu redz Pārdaugava," – tie ir Ludmilas Azarovas vārdi.
Tuvāka informācija pa tālruni 67619905, 67614015vai e-pastu: vacietis@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.vaciesamuzejs.lv un http://www.memorialiemuzeji.lv.