Džons Holdens (Lielbritānija), kultūras organizāciju konsultants un pētnieks ar ekonomista izglītību, lekcijā „Radošās industrijas tikumi un trūkumi" runās par to, kā kultūras izpratni pēdējo gadu laikā mainījusi tehnoloģiju un izglītības attīstība un kādu lomu valdībai vajadzētu spēlēt, atbalstot gan kultūras procesu, gan radošo industriju.
Pēters Inkei (Ungārija), kultūrpolitikas pētnieks un konsultants, lekcijā „Kas kultūras ministriem kopīgs ar radošo industriju?" pievērsīs uzmanību tam, kā neskaidrība jēdzienu lietošanā noved pie jaunu uzdevumu, nozaru un atbildību uzvelšanas kultūrpolitikas plecos.
Berks Vahers (Igaunija) – rakstnieks, DJ, literatūras festivāla veidotājs un akadēmiķis - iepazīstinās ar savu viedokli par radošo industriju veiksmes stāstu Igaunijā, norādot, ka daudzi gan ir iemācījušies lietot īstos jēdzienus finansiāla atbalsta iegūšanai, bet krietni mazāk ir to, kas patiesi ir gatavi pielāgot savu darbību uzņēmējdarbības principiem, ko paģēr radošās industrijas loģika.
Rasa Šmite (Latvija) – mediju māksliniece un pētniece - lekcijā „Kultūra – radošuma industrija vai stratēģisks virzītājspēks?" runās par to, kāpēc būtiski kultūrā saskatīt ne tikai resursu produktiem, bet arī nozīmīgu avotu izaugsmei, kas ne vienmēr ir mērāma ar ekonomiskiem rādītājiem.
Ieva Zemīte (Latvija) – kultūrekonomikas pasniedzēja un doktorante - priekšlasījumā „Kas nav radošā industrija?" sniegs savu skatījumu uz kultūras, kultūras uzņēmējdarbības un radošās industrijas jēdzienu lietojumu Latvijā, jautājot, vai kultūras attīstība jāvirza industrijas virzienā.
Foruma runātāju idejas būs augsne trim risinājumu darbnīcām, kurās iesaistīties aicināts ikviens foruma dalībnieks:
Sarmītes Ēlertes moderētā risinājumu darbnīca meklēs atbildes tam, kā redzam saikni starp kultūru un radošo industriju un kā šai saknei būtu jāatspoguļojas kultūras finansēšanā.
Ievas Ūbeles moderētā risinājumu darbnīca formulēs priekšlikumus tam, kā nošķirami atbalsta instrumenti kultūrai un radošajai industrijai un kā nepazaudēt iniciatīvas, kas atrodas „pa vidu".
Zanes Kreicbergas moderētā risinājumu darbnīca meklēs atbildi tam, kā paši kultūras procesa veidotāji vēlas izprast un lietot radošo industriju jēdzienu Latvijā.
Forumu noslēgs paneļdiskusija, izdarot secinājumus par forumā paveikto un mēģinot saskatīt nākamos soļus, kas ļautu pārrunāto ieviest darbībā.
Forumā piedalīties aicināts ikviens interesents. Plašāka foruma programma rodama mājas lapā www.pecradosuma.lv . Forums notiek 22. maijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Tabakas fabrikā, Miera ielā 58.
Forumu rīko Laikmetīgās mākslas centrs, CultureLab, nodibinājums Rīga2014, Britu padome. Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Tabakas fabrika, žurnāls „Ir", portāli arterritory.com un easyget.lv, kā arī ES programma „Kultūra 2007-2013".