Kurzemes tērpi citu novadu starpā izceļas ar krāšņumu un daudzveidību. Tomēr tā nav vienīgā Kurzemes tērpu atpazīšanas zīme. Turklāt Kurzemes teritorijā etnogrāfi izdala vairākus novadus – Ziemeļkurzemi, Austrumkurzemi, Dienvidkurzemi ar Bārtu, Nīcu, Rucavu, un arī Alsungas, Kuldīgas un Ventspils novadus. Ziemeļkurzemes tērpos savu ieguldījumu atstājusi otra Latvijas pamattautība – lībieši.
Muzeja kolekcijā ir arī liecības par lībiešu 19. gadsimtā valkāto apģērbu. Alsungā, Nīcā, Rucavā, tautastērps kā goda apģērbs valkāts ilgāk kā citviet Latvijā – vēl pat 20. gadsimtā. Laikam ritot, tērps ieguva jaunus variantus – tā Rucavā saglabājušās liecības pat par četrām „tērpu paaudzēm", kas valkātas ap simts gadu ilgā laika posmā. Savukārt suiti Alsungas novadā savu tērpus darina arī mūsdienās.
Muzeja apmeklētāju biežāk izteiktā vēlēšanās ir sarūpēt sev tērpa atdarinājumu, kāda nav citiem. Patiesībā divu vienādu tautastērpu nekad nav bijis un, darinot individuālu variantu, tas tieši tāds būs vienīgais. Taču, lai saprastu patieso kvalitāti, ir jāredz autentiskais oriģināls.
Stāstījums šajā pasākumā tiks veidots, pamatojoties uz muzeja krājumā esošajiem avotiem. Tā būs reta iespēja skatīt autentiskus priekšmetus – redzēt to darināšanas veidu un konsultēties par tērpu valkāšanu.
Foto: Virgas tautas tērps. Foto (c) R.Kaniņš, LNVM.