Maskējoties par parastu ielas stūra veikaliņu, kontroversiālā mākslas ekspozīcija bija atvērusies 11. jūnijā Ģertrūdes ielā 110. Tās novatoriskais formāts jauc robežas starp sociālo fikciju un vizuālo mākslu – eļļas gleznas un digitālās fotoilustrācijas nav sakarinātas gar sienām, bet gan uzdrukātas uz dažādu preču iepakojumiem, jēdzieniskā mijiedarbībā ar produktiem veidojot trešo saturisko nozīmi. Daiļrade eksponēta pseido-veikala interjerā tikai priekštelpā, mulsinot nejaušos apmeklētājus un liekot viņu matiem sacelties stāvus. Ekspozīcija turpinās otrajā zālē, kurā 13 jaunāko darbu izlase izkarināta gar sienām, lai skatītājiem ir iespēja baudīt mākslu klasiskajā veidā.
"Aizmirsto Sapņu Bode" ir paslēpusies Ģertrūdes un Valmieras ielu stūrī – no malas to var pat nepamanīt. Tā ir reprezentācija kaut-kam, kas patiesībā neeksistē. Produkti, to brendi, pats veikals – fikcija, pilsētas ainavā iemaldījies svārstīgās realitātes segments, kurā skatītājam ir iespēja nedaudz apmaldīties un pazust no rūpju pārsātinātas ikdienas, lai varētu atvilkt elpu vienatnē ar sevi un mākslīgi radīto vidi. Šis veikals ir rēgs, kas ir ieklīdis īpašā vietā - robežzonā pie dzelzceļa tuneļa, kurš atdala Rīgas centru un nomali. Rēgs no cita laikmeta – laikmeta, kurā paralēli funkcionāliem, bet nedzīviem lielveikaliem spēj eksistēt bodītes ar savu unikālo noskaņu un redzējumu, ko tajos ir ielikuši saimnieki. No realitātes, kurā lietas nav dezinficētas/iztīrītas no tām piemītošā kolorīta un savas unikālās piegaršas. No realitātes, kurā iespējams īstenot sapņus - jo sapņus var īstenot tikai tad, ja tie uzplaukst apziņā.
Izstāde izsauca plašu rezonansi. Atklāšanu apmeklēja raiba publika - prese un televīzija, mākslinieka modeļi – top-modele Māra Kampernova, Latvijas pirmā „Pelnrušķīte" Kristīne Teilāne un citi gleznu tēlu prototipi; Mākslas akadēmijas profesori – Ojārs Pētersons, Mārtiņš Ratniks, šovbiznesa darboņi; režisori un mākslinieki – Ivars Tontegode, Elizabete Balčus, Agris Robs un citas radošās inteliģences aprindās plaši zināmas personas. Apmeklētāju vecuma diapazons bija no 1 līdz 82 gadiem (minētie nav mākslinieka radi), un šķiet, ka provokatīvie A. Bērziņa tēli ar savu divojumu starp apgaroto daili un ekscentriski-melno humoru, kuru filozofijas profesors Jānis Taurens savā recenzenta runā salīdzināja ar anekdotēm par poručiku Rževski, visu vecumu pārstāvjos izraisīja izteikti pozitīvas emocijas. Ar autora daiļradi tuvāk var iepazīties www.berzinsh.lv
Izstādi var apmeklēt vēl četras dienas - līdz 21. jūnijam, Ģertrūdes ielā 110 no plkst. 17:00 līdz 20:00. Ieeja - bez maksas.
Foto: Artūra Bērziņa personālizstādes „Aizmirsto Sapņu Bode" atklāšana. Publicitātes foto