Grāmatā aprakstītā mācība ilgstoši bija pieejama vien ļoti šauram izredzētu cilvēku lokam; tā sakņojas pitagoriskajā un agrīnās kristietības Tuksneša tēvu tradīcijā. Šī mācība ne tikai palīdz saprast mūsu cilvēciskās uzvedības likumsakarības un strupceļus, bet arī parāda pārmaiņu iespējas. Zīmīgi, ka eneagrammas izejas punkts ir katra cilvēka lielākā problēma jeb „saknes grēks". Tikai to atklājot − nereti pirmo reizi mūžā− iegūstam lielāku skaidrību par savu dzīvi, izvēlēm, uzvedību un tās patiesajiem motīviem, kā arī par saviem talantiem un spējām. Mūsdienās eneagramma kā sevis izziņas metode tiek plaši lietota gan teoloģijā – pastorālajā padomdošanā, gan psiholoģijā.
Kā atzīst mācītājs Juris Rubenis „Ričarda Rora un Andrēasa Eberta grāmata ir izcils palīgs, lai iepazītos ar eneagrammu. Šī grāmata jūs vedīs neaizmirstamā piedzīvojumā, jo, vadot eneagrammas seminārus, esmu pieredzējis, ka daudzi cilvēki, iepazīstot savu eneagrammas tipu, satiekas ar īstu zemestrīci, kas sagrauj virspuses butaforijas un atklāj dziļumus. Šāda pamodinoša "ahā" pieredze var palīdzēt satikt savu patieso personības profilu jebkurā vecumā."
Grāmata „Eneagramma. Deviņas dvēseles sejas" pirmo reizi laista klajā 1989. gadā un kopš tā laika ir tikusi pārtulkota teju 20 valodās un pārdota vairākos simtos tūkstošu eksemplāros. Ideja par šo grāmata radās, meditācijas skolotājam Andrēasam Ebertam satiekot franciskāņu un kristīgā garīguma skolotāju Ričardu Roru, kurš eneagrammu kā „slepenu mācību" bija pārņēmis no jezuītiem un praktiski izmantoja savas draudzes dvēseļu aprūpē.
Reizē ar „Eneagramma. Deviņas dvēseles sejas" izdota arī Marka Bekera grāmata „Eneagrammas tipi. Testi", kas ar testu palīdzību ļaus noteikt savu eneagrammas tipu.