Mākslinieciskā izpētes procesā Rīgā piedalījās trīs dejotāji, vīdžejs, vizuālais mākslinieks, scenogrāfs un gaismu mākslinieks. Viņu 'darba vieta' divas nedēļas bija mākslas centrs Totaldobže, no kuras viņi labprāt devās lauka pētījumos pilsētvidē. Divu nedēļu darba sesija Rīgā ir pirmais posms mākslinieku sadarbībā, kurā viņi iepazīstas, uzklausa, saprot viens otru un sāk meklēt ceļu kopīgai radošai sadarbībai. Nākamais posms būs divas nedēļas Londonā 2013.gada janvārī. Pēc tam izpētes procesa dalībnieki „saslēgsies" ar otru mākslinieku grupu, kas paralēli ir strādājusi Limasolā un Dublinā, un tā rezultātā radītais mākslas darbs 2013.gada aprīlī tiks rādīts projekta noslēguma forumā Bukarestē, Rumānijā.
Procesa dalībnieki:
Laura Murphy (Īrija) - dejotāja, horeogrāfe, skolotāja. Lauras horeogrāfija prezentēta Ņujorkā, Kanādā, Zviedrijā, Islandē, kā arī daudzviet Īrijā. Skaidrība un komunikācija ir Lauras māksliniecisko ambīciju priekšplānā. Starpdisciplināra sadarbība ir neatņemama daļa no viņas pašreizējā darba, kur viņa pēta kustības esamību citās mākslas formās. http://www.lauramurphy.ie
Alexis Vassiliou (Kipra) – horeogrāfs un dejotājs. Mācījies Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance Londonā. Studiju laikā saņēmis Sylvia Bodmer Memorial Fund Award balvu, kā arī strādājis ar tādiem horeogrāfiem kā Lizzi Kew-Ross un Fleur Darkin. Bijis Dance-Web stipendiāts 2008. gadā. 2009. gadā dibinājis ΝΟΤΗΙΝGTODECLARE Kiprā ar mērķi radīt, attīstīt un prezentēt skatuves mākslas darbus un šovus vietējā un starptautiskā mērogā. http://www.alexisvassiliou.com/
Gemma Riggs (Lielbritānija) – filmas, video un instalāciju māksliniece, kas 2002.gadā absolvējusi Wimbledon School of Art. Darbā viņa aizraujas ar ritmu un plūdumu, izmantojot atkārtojumu spēku un nekustīgus vai kustīgus atēlus, lai pārveidotu, mainītu un notvertu uztveršanas reālo pieredzi. Plaši strādājusi teātra un skatuves mākslas vidē, arvien vairāk ieinteresējoties par darbu ar 'dzīvo' un pētot, kā tehnoloģijas sadarbojas ar to. www.rarerabbit.org.uk
Kaspars Lielgalvis (Latvija) – vizuālais mākslinieks. Pēc izglītības tekstilmākslinieks, bet visaizraujošāko pieredzi gūst starpdisciplinārā komandas darbā, kurā apvienojas dažādas mākslas jomas. Improvizācijai darba procesā vienmēr ir liela nozīme. Mācījies un strādājis par grafisko dizaineri, fotogrāfu un scenogrāfu. Šobrīd attīsta mākslinieku vadītu mākslas centru Totaldobže, cīnoties par labākiem apstākļiem laikmetīgajai mākslai Latvijā. http://www.kasparslielgalvis.com
Mircea Ghinea (Rumānija) – dejotājs. Dejojis dažādus žanrus – arī tos, kas nav saistīti ar viņa izglītību, piemēram, hip-hop, džeza deju u.c. Viņu interesē viss, kas saistīts ar cilvēka ķermeni. Strādājis arī kā gaismotājs un scenogrāfs. Viens no viņa vaļaspriekiem – fiziski strādāt ar materiāliem (vienalga - kādiem).
Tikai mākslinieciskās izpētes procesā Rīgā piedalās:
Toms Grīnbergs (Latvija) – scenogrāfs. Stažējies Volksbuehne Am Rosa Luxemburg-Platz teātrī Berlīnē. Latvijā veidojis scenogrāfiju izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī un bijis scenogrāfa asistents Andrim Freibergam Nacionālajā operā. Piedalījies multimediālos projektos kā fotogrāfs, video mākslinieks, DJ, audiovizuālu performanču veidotājs. Piedalās mākslinieciskās izpētes procesā tikai Rīgā.
Ivars Tilčiks (Latvija) – gaismas dizainers. Pēdējo sešu gadu laikā Ivars strādājis kā gaismas dizainers dažādos pasākumos: banketos, sporta pasākumos, kāzās, teātra izrādēs, lielos koncertos, festivālos un fotosesijās. Ivaru interesē mākslinieciski sadarbības projekti, tāpēc viņš atbalsta mākslinieciskās izpētes procesu Rīgā. Piedalās mākslinieciskās izpētes procesā tikai Rīgā.
Izpētes gaitu dokumentē video mākslinieks Aigars Sērmukšs. Procesa moderators ir projekta E-Motional Bodies & Cities vadītājs un horeogrāfs Cosmin Manolescu no Rumānijas. E-Motional Bodies & Cities mākslinieciskās izpētes procesu Rīgā praktiski nodrošina Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.
Starpdisciplinārais mākslinieciskās izpētes process ir starptautiskā laikmetīgās dejas projekta E-Motional Bodies & Cities stūrakmens, kas radīs pamatu laikmetīgās dejas izrādei, kurā apvienosies dažādu mākslas jomu un dažādu kultūru cilvēki, kā arī uzsāks mākslinieciskā sadarbību, kas sniegtos tālāk par projekta noslēgumu. Projekts E-Motional Bodies & Cities, kuru līdzfinansē ES programma „Ķultūra" (2007-2013), uzsākts 2011.gada maijā, piedaloties piecām valstīm – Rumānijai, Latvijai, Kiprai, Īrijai un Lielbritānijai. Projekta ietvaros piecās valstīs ir notikušas dejas mākslinieku rezidences, apmaiņas izrādes, piedāvātas stipendijas radošajiem braucieniem un prakses iespējas gan horeogrāfiem, gan dejas menedžeriem.
Projekta sniegtās iespējas līdz šim ir izmantojuši šādi Latvijas mākslinieki un menedžeri: Kristīne Vismane (rezidence Kiprā), Katrīna Albuže (rezidence Rumānijā), Anna Dubrovska (rezidence Īrijā), Elīna Cire (stipendija braucienam uz dejas festivālu Rumānijā), Inta Balode (stipendija braucienam uz dejas festivālu Kiprā), Olga Žitluhina (dalība mākslinieciskās izpētes procesā Dublinā), Dmitrijs Gaitjukevičs (viesizrāde Dublinas dejas festivālā). Latvijā rezidencēs ir strādājuši šādi ārvalstu mākslinieki: Madalina Dan un Mihaela Dancs (Rumānija), Lynnette Moran un Emma O'Kane (Īrija), Liadain Herriott (Īrija), viesizrādēs bijusi Iona Kewney (Lielbritānija) un Liv O'Donoghue (Īrija).
Vairāk par māksliniecisko izpētes procesu un E-Motional Bodies & Cities lasiet: www. e-motional.eu
Publicitātes foto