Mākslas zinātniece Diāna Barčevska gleznotājas Mārītes Guščikas darbus raksturo kā jaunas, 21. gadsimta sievietes emociju barometru, kas rāda sajūtas, ar kurām viņa uztver pasauli. Kā skatītāji mēs kļūstam par cilvēka sajūtu, telpas un laika dinamikas lieciniekiem, kas var aizvest gan pagātnē, gan neapjaustajā tagadnē.
„Savu jaunāko izstādi „Atmiņas karte / Memory Stick" es balstu uz vizuālām atmiņām un iespaidiem, kuri radušies pēc dažādu redzi un ķermeni ietekmējošu procesu izraisītiem efektiem. Visbiežāk tas ir nelabums, slikta dūša, paģiras.
Kad ķermenis jūtās slikti un uztvere ir saasināta, acis redz glezniecības vērtus skatus, kuri atmiņā nosēžas ļoti spilgti. Tos nevar nekādā citādā veidā nofiksēt, kā tikai atmiņā, jo tie iet caur nelabuma filtru. Telpa deformējas, izstiepjas un saraujas, vietām tā sāk vibrēt un pulsēt, izšķīst un aizmukt prom!
Mani interesē uzgleznot šos nelabuma izraisītos skatus ar laika distanci, kura manās atmiņās ir ieviesusi varbūt kādas izmaiņas, bet man to uzgleznot ir vienīgais veids kā šīs atmiņas saglabāt," stāsta māksliniece Mārīte Guščika.
Foto: Mārīte Guščika, "Rīts" I, 2011, audekls/eļļa, 115x300. Publicitātes foto