Lai nodrošinātu stabilu un sistemātisku masku tradīciju pārmantošanu un attīstību mūsdienās, valsts aģentūra "Tautas mākslas centrs" sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi 2001.gadā sarīkoja pirmo starptautisko masku tradīciju festivālu. Kopš tā laika šāds festivāls tiek rīkots regulāri. Tas jau ir norisinājies Daugavpilī, Madonā, Bauskā un Liepājā. Tādējādi ir pienākusi kārta Rīgai.
Festivālos allaž piedalās 15 un vairāk kopas no Latvijas, kuras pārstāv dažādas masku tradīcijas. Pie mums ir viesojušās ārvalstu masku grupas no Lietuvas, Krievijas, Bulgārijas, Baltkrievijas.
Šogad festivālā piedalīsies Latvijas novadu folkloras kopu masku grupas - Tārgales "Kāndla", Līvānu "Ceiruleits", Rēzeknes "Vīteri", Dagdas "Olūteņš", Medņevas "Čigoni", Salacgrīvas "Cielava", Liepājas "Saknes", Puzes "Sītava", Preiļu "Rūtoj", kā arī Rīgas folkloras kopas "Grodi", "Skandinieki", "Laiva", "Budēļi", "Iļjinskaja pjatnica", "Rija".
Festivālā piedalīsies arī užgavenes (meteņa) masku grupa no Radvilišķiem, folkloras kopa "Aidija" (Lietuva).
Sestdien, 9.februārī, plkst.14 sāksies masku grupu izrādes Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē, plkst.18 būs masku grupu gājiens Vecrīgas ielās un laukumos. Plkst.18.30 sāksies festivāla atklāšanas rituāls un grupu izrādes Rātslaukumā, bet plkst.20 sāksies danču vakars RTU, kurā būs arī individuālo masku skate.
Svētdien, 10.februārī, starptautiskais masku tradīciju festivāls notiks Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Plkst.10 notiks seminārs par masku tradīcijām Latvijā un Lietuvā, plkst.12 notiks masku grupas gājieni novadu sētās, plkst.13 tiks svinēti Meteņi, bet plkst.14 sāksies festivāla noslēguma rituāls.