AiOP ir nozīmīgākais ikgadējais mūsdienu mākslas pasākums šajā pasaules mākslu metropolē. Festivāls notiek pilsētvidē un to organizē Pārsona Dizaina un sociālās izpētes jaunā skola (Parsons School of Design, The New School for Social Research) un Eds Vudems (Ed Woodham). Šogad pasākums notiek jau astoto reizi, un vairāk kā 100 mākslinieki izstrādā savus projektus, kas vienpadsmit dienas tiks izstādīti visā 14. ielas garumā – pašā Manhetenas centrā. AiOP aktivitātes tiek atspoguļotas nozīmīgos medijos - WNYC, CBS/NY, TimeOut, Village Voice un The New York Times.
Amerikāņu kurators Edvīns Ramorans (Edwin Ramoran) ar savu komandu izstādei izvēlējās arī Kristapa Gulbja darbu CacheArt. 14th Street. Kristaps Gulbis ir viens no nedaudzajiem Eiropas māksliniekiem, kura darbi iekļauti izstādē, un šī ir viena no retajām reizēm, kad Latvijas māksliniekam ir iespēja piedalīties nozīmīgā mūsdienu mākslas pasākumā Ņujorkā. Kristapa Gulbja projekta CacheArt. 14th Street idejas pamatā ir mākslas darbs, kas atrodas publiskā telpā – pilsētvidē, bet apslēpts un atrodams pēc GPS koordinātēm, kas publicētas internetā sociālās komunikācijas portālā www.geocaching.com. Tas ir mēģinājums rast līdzsvaru starp vairākuma (pilsētas iedzīvotāju) un mazākuma (radoša izpausme publiskā vidē) interesēm un rosina diskusiju par publiskās telpas piederību un pieejamību urbānā metropolē.
Kristaps Gulbis ir piedalījies lielākajā Eiropas mākslas notikumā - 51. Venēcijas mākslas biennālē ar darbu „Rozā māja" (Pink House), bijis Rīgas starptautiskās tēlniecības kvadriennāles kurators (2004. un 2008. gadā), izstādījis savus darbus Lodzas mākslas biennālē (Polija), Hokaido mūsdienu mākslas muzejā (Japāna) un citur, kā viesmākslinieks sadarbojies ar Lejasmanhetenas kultūras centru (Lower Manhattan Cultural Centre) Ņujorkā un Lītrimas Tēlniecības centru (Leitrim Sculpture Centre) Īrijā. Kristapa Gulbja darbi ir izstādīti vairāk kā 20 pasaules valstīs, mākslinieks saņēmis gan Latvijas gada mākslinieka zelta medaļu, gan UNESCO-Aschberg (Parīze), gan ArtsLink (Ņujorka) stipendijas. Šī gada pavasarī Gulbis pasniedza meistarklases „Māksla un sociālā prakse" (Art & Social Practice) divās prestižās Amerikas universitātēs – Ņūmeksikas universitātē (University of New Mexico – UNM) un Kalifornijas universitātē Santa Kruzā (University of California in Santa Cruz – UCSC).
Plašāka informācija par AiOP (Art in Odd Places): http://www.artinoddplaces.org
Plašāk par Kristapu Gulbi: http://www.facebook.com/GulbisKristaps
Foto: Mākslinieka Kristapa Gulbja darbs. Publicitātes foto