No 24. septembra līdz 1. oktobrim Jūrmalā norisinājās septītais stikla mākslas simpozijs „Stikla dārzs", kurā piedalījās septiņi mākslinieki no Latvijas: Juris Dunovskis, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Vineta Groza, Dainis Gudovskis, Bārbala Gulbe un Gļebs Panteļējevs, astoņi mākslinieki no Lietuvas: Arunas Daugela, Valmantas Gutauskas, Egle Kartanaite–Dunovska, Remigius Kriukas, Brigita Rodaite, Indre Stulgaite-Kriukiene, Dalia Truskaite, Vigantas Paulauskas, kā arī viens mākslinieks no ASV - Marks Eckstrands. Simpozija laikā katrs no tā dalībniekiem, divu stikla pūtēju meistaru - Aleksandra Logvina un Jura Dunovska vadībā, varēja realizēt savas mākslinieciskās ieceres karstajā stiklā. Šie darbi būs skatāmi izstādē „Stikla dārzs".
2005. gadā simpozijs, kurš iepazīstināja ar modernās stikla mākslas tendencēm, sāka savu gaitu Lietuvā. Tas tika pozitīvi novērtēts ne tikai no mākslinieku un kritiķu, bet arī no sabiedrības puses. Šajos gados organizētas vairāk nekā desmit izstādes Lietuvā un Latvijā, kurās eksponēti simpozijos radītie darbi un to skaits uz šo brīdi sniedzas jau pāri septītajam desmitam. Šie simpoziji ir kļuvuši ļoti populāri Baltijas stikla mākslinieku vidū, jo paralēli radošajam procesam ir iespēja satikties un dalīties pieredzē gan dažādu valstu, gan dažādu paaudžu stikla māksliniekiem. Simpozija pastāvēšanas laikā tajā ir piedalījušies mākslinieki no astoņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Somijas, Anglijas un ASV.
Simpoziji tiek rīkoti ar mērķi saglabāt nu jau izmirstošās stikla pūtēju tradīcijas Latvijā. Tāpēc simpozijs Latvijā jau trešo reizi notiek SIA „Dunovglass" Jūrmalā, Jura Dunovska vienīgajā karstā stikla studijā Latvijā. Stikla pūtējiem, kuriem ir daudzu gadu pieredze, šeit, Jūrmalā, ir iespēja realizēt savas radošās ieceres: stiklu izpūšot, atlejot, pārklājot to ar smilšu strūklu u.t.t, pēc tam ar auksto apstrādi šo procesu pabeidzot. Šis radošais process tehniski un mākslinieciski var būt ļoti daudzveidīgs. Atkarībā no katra dalībnieka valsts stikla mākslas tradīcijām, stikla darināšanas veidi un paņēmieni var būt ļoti dažādi.
Vēl viens no simpozija organizēšanas mērķiem ir piesaistīt citu profesiju māksliniekus, kuri nezinot visas karstā stikla īpatnības, ieliek tajā savu redzējumu, tādejādi ienesot jaunas vēsmas šajā mākslas veidā. Šoreiz tas ir tēlnieks, jūrmalnieks Gļebs Panteļējevs. Arī pats Juris Dunovskis pēc izglītības nav stikla mākslinieks, studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā. Stikls ar savu neatkārtojamo materiāla vienreizību viņu „apbūris" jau pirms akadēmijas beigšanas, kad studentiem bija iespēja Līvānu stikla rūpnīcā veidot dažādus radošos darbus, izpūšot tos no karstā stikla. Pēc tam stikla pūšanas mākslu studējis ASV un 2007. gadā, atgriežoties atpakaļ Latvijā, Jūrmalā, tika uzbūvēta stikla studija un uzsākta dekoratīvā stikla ražošana.
Jūrmalas stikla mākslas simpozija izstāde „Stikla dārzs" Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 14. oktobrim.