40 gadu laikā šīs fotogrāfijas no aktuālas fotoreportāžas pārtapušas vēstures liecībā. Policistu veidotas „ķēdes”, pa māju logiem izkārti plakāti, ugunsdzēsēju šļūteņu raidītas ūdens šaltis, melnbaltā fotomirklī sastingusi kustība.
Studentu nemieri Rietumeiropā, kas parasti vispirms saistās ar notikumiem Francijā, Vācijā aizsākas 1967. un īpaši saasinās 1968.gadā, kad aktīvā pēckara paaudze – studenti vēršas pret ASV uzsākto karu Vjetnamā, rietumu pasaules un arī Rietumvācijas, sabiedrisko sistēmu un neonacistiskām tendencēm.
Viens no ieganstiem ir kāds incidents 1967.gada vasaras vidū, kad demonstrācijā Berlīnē, kas vērsta pret Irānas šaha vizīti Vācijā, kāds policists nošauj vienu no studentiem. Dienu vēlāk notiek nākamā pulcēšanas, nu jau lai panāktu Berlīnes mēra H. Alberca atkāpšanos no amata. Apejot aizliegumu izmantot plakātus uz katra studenta krekla tiek uzkrāsots pa burtam, kas kopā viedo vārdu „A L B E R T Z !”, bet uz muguras rakstītais „A B T R E T E N” („atkāpies”).
1968. gadā situācija saasinās, notiek demonstrācijas, nemiernieki ar degbumbām aizdedzina Frankfurtes lielveikalu. Protams, fotogrāfijās fiksētais ir tikai neliela daļa no notikumiem un šis gads tikai fragments no šo jauniešu dzīves, pēc kura daži nonāk apcietinājumā, citi spiesti bēguļot.
Barbara Klemma kopš 60.gadiem kā laikraksta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” redakcijas fotogrāfe sekojusi līdzi VFR un VDR politiskajām un sabiedriskajām norisēm un izstāde ir viņas atskats uz notikušo.