Izstāde būs speciāli vietai veidota instalāciju, objektu – hibrīdu, zīmējumu un noskaņu telpa, kuras formu un saturu veido mākslinieka filozofija. „...un tas ir tas, kas mani vienmēr interesējis – entropija, lietas savā pussabrukšanas stāvoklī, brīdis, kad zūd patoss," raksta Artūrs Virtmanis vienā no garajām vēstulēm pirms izstādes. Entropijas sekas viņš projicē cilvēka dvēselē un tā rodas izstādes nosaukums: (10 000) melanholijas šķautnes.
Tajā pašā vēstulē kā vēl vienu atbalsta punktu izstādei mākslinieks min iedomātu modernisma norieta/sabrukšanas ideju: „es to redzu kā humanizējošu procesu," viņš piebilst un šī norāde kļūst svarīga. „Tā atklāj, ka Virtmanis acīmredzami tic indivīda spējai izdarīt citādas – labākas izvēles nekā iepriekš. Ka izvēle starp humanizējošo un pretējo pastāv. Tas uzkrauj indivīdam atbildību un iekrāso šo izstādi eksistenciāli," skaidro Izstādes kuratore Inga Šteimane.
Artūra Virtmaņa personālizstādes (10 000) melanholijas šķautnes atklāšana notiks 9. novembrī plkst. 17.30. Mākslinieks tiksies ar skatītājiem Vēlajās brokastīs 11. novembrī pulksten 12.00. Sarunu vada Rīgas Mākslas Telpas kuratore Inga Šteimane.
Artūrs Virtmanis (1971) ir mācījies Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā (1990 – 1996). Kopš 1996. gada viņš dzīvo Ņujorkā un strādā kā scenogrāfijas, dizaina un arhitektūras projektu līdzautors: Futūristiska karuseļa dizains Battery parkā Ņujorkā (2011), izrādes „Zirnekļcilvēk, izslēdz tumsu!" scenogrāfija Ņujorkā (2010) un skatu tornis „Spirāle debesīs" Ņujorkā (2009), kā arī instalācija „Divi teātri" 8. Venēcijas Arhitektūras biennāles Krievijas paviljonā (2002; visi kopā ar dizaineru Džordžu Cipinu). 2000. gadā Virtmanis kopā ar Boym Design Studio veidojis konceptuālu dizaina objektu „Gadsimta beigu suvenīri" izstādei „Amerikāņu gadsimts" Vitnija muzejā Ņujorkā.
Ar radošo stipendiju māksliniekam izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ar darbnīcu Latvijas Mākslinieku savienība.
Foto: Arturs Virtmanis. Publicitātes foto