Lāčplēša dienas programmā:
- Unikālā Lāčplēša Kara ordeņa pilna komplekta apskate (līdz 20.00). Tradicionālo Lāčplēša dienas eksponātu - vienīgo zināmo Lāčplēša Kara ordeņa pilnu komplektu Latvijā - muzejs izstāda tikai reizi gadā.
- Izstāde „Kara vīra liktenis" (līdz 20.00).
- Izstāde „Latvija Brīvības cīņu laikā. 1918. – 1921." (līdz 17.00).
- Videoprezentācija „Brīvības cīņas LNVM krājuma fotogrāfijās" (līdz 17.00).
- Filma „Kā tapa Latvijas valsts" (līdz 17.00). Pamatekspozīcijas zālē „Latvijas Republikas laiks (1918. –1940.)".
Pasākumi
12.00 – tematisks pasākums bērniem „Latvijā pirms 93 gadiem: Brīvības cīņu laiks".
12.00 - lekcija „Latvijas valsts apbalvojumi – valstiskās identitātes simboli" (lektore Anda Ozoliņa, LNVM numismātikas un bonistikas kolekciju galvenā glabātāja).
13.00 - ekskursija izstādē „Kara vīra liktenis" (vada LNVM direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte).
14.00 - ekskursija izstādē „Latvija Brīvības cīņu laikā. 1918. – 1921." (vada LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka).
11. novembrī muzeja apmeklējums ir bezmaksas.
Lekcija „Latvijas valsts apbalvojumi – valstiskās identitātes simboli"
11. novembrī plkst. 12.00 LNVM numismātikas un bonistikas kolekciju galvenā glabātāja Anda Ozoliņa interesentiem stāstīs par Latvijas valsts apbalvojumiem. Vēstures gaitā nav pastāvējusi sabiedrība, kurā nebūtu pazīstami dažādi atzinības izteikšanas veidi un apbalvojumi. Arī 1918. gadā dibinātā Latvijas Republika ar dažādiem simboliem centās izteikt savu identitāti. Par tādiem kļuva arī ordeņi, par kuru izveidi, nepieciešamību un funkcijām savulaik norisa spraigas diskusijas. To rezultātā izveidojās stabila apbalvojumu sistēma, kas atbilda visiem klasiskajiem ordeņu principiem. Latvijai atgūstot neatkarību, atjaunoja arī apbalvošanas tradīcijas.
www.lnvm.lv
Foto: Lāčplēša ordenis. Foto no LNVM arhīva