Katrīna Nagle ir keramiķe un patlaban studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā. Māksliniece izvēlējusies aktīvu dzīvesveidu. Keramikas un veidošanas skolotājas pienākumi Talsu mākslas skolā, keramikas cepļu celtniecība, to kurināšana, kā arī dalība dažādos simpozijos Latvijā un ārzemēs veido piesātinātu dzīves ritmu. Pēdējos gados arī pastiprinājusies interese par plenēra glezniecību un tiek izmantota katra iespēja būt dabā.
Pirmais nozīmīgais pasākums šajā jomā notika 2010. gadā, kad Katrīnai Naglei tika piešķirta profesora Jāņa Zemīša piemiņai veltītā stipendija un „Vi.P" plenērs Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās atvēra šo, gleznotājam neparasti pievilcīgo pasaules tvēruma iespēju.
Šā gada dalība 1. starptautiskajā Zemgales plenērā Zaļeniekos, kas bija veltīts Ģ.Eliasa 125 gadu jubilejai, manuprāt, nostiprināja pārliecību par savām iespējām strādāt brīvdabā un risināt visai sarežģītus gleznieciskus uzdevumus. Plenērā arī bija iespēja salīdzināties, vai savādāk sakot, redzēt savus darbus vienkopu gan ar gleznošanas vecmeistariem, gan ar Lietuvas jaunajiem māksliniekiem.
Izstādē Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīvā (Bezdelīgu ielā 1, Rīgā) skatāmas 22 gleznas no abiem jau iepriekšminētajiem plenēriem, kā arī papildinājumiem, kas tapuši Talsu apkārtnē. Katrīnas Nagles gleznas ir pilnas ar mirkļa iespaida svaigumu, nav „samocītas", spožas savā vienkāršībā. Māksliniece nemeklē sevišķi skaistus motīvus, viņa skaisto atrod parastībā, brīžam pat pārsteidzoši vienkāršā objektā. Izstādes nosaukums „Ņirboņa" raksturo ne tikai saules un ūdens saspēli, sauli un lapotnes kustību, bet "tāda ņirboša un iespaidu pilna ir bijusi šī vasara," piebilst māksliniece.