Figurālās meistardarbnīcas izstādē, kas akadēmijā var svinēt savu desmito jubileju, dalību ņēmuši visi trīs pasniedzēji Juris Jurjāns, Kristaps Zariņš un Normunds Brasliņš un viņu 11 studenti.
Cik dažādi pasniedzēju radošie rokraksti, tik, un vēl jo vairāk, atšķirīgs arī viņu studentu veikums. Tās ir šarmantas aktuālās politikas un klasiskās portretglezniecības saspēles viegli ironiskā Anitas Arbidānes darbā „Renesanse”, kur redzams prezidents Zatlers, turot mīļā skāvienā trusīti ar Vecrīgas panorāmu un Rīgas pili fonā.
Pavisam citas līnijas ir Andas Dānieles mazliet naivajā „Dāvanā dārgumiņam”, kur meitene ar uztrītu tutenīti gaida „dārgumiņu” atgriežamies mājās. Uzmanību piesaista arī Ilzes Zemītes šķietami klasiskais, bet, gribas teikt, divdaļīgais „Akts”, vismaz ķermeņa formu sadale un proporcijas vizuāli to tādu padara.
Uzmanību saista arī Annas Baklānes darbi „Paula ar odu kodumu” un „Piezemēšanās”, pēdējais – lidmašīnas spārns – gan vairs nesaistās ar cilvēcisko figūru atveidojumu, bet veidojas kā spēle ar formām, līnijām.
Arī Mirro gleznojums „Vasaras pelde” ir viens no darbiem, no kura grūti nākas atraut skatienu, sēpijas toņos tajā iezīmēti gaismas un ūdens ņirbošie laukumi, zirgu un cilvēku stāvu aprises. Izstādē dalību ņēmuši arī Anda Lāce, Ronalds Rusmanis Jānis Kalniņš, Aiga Kalniņa, Reinis Liepa un Jānis Purcens ar izteiksmīgajiem darbiem no cikla „Paēdis padzēris”.
Turklāt skatītājiem atvērts arī galerijas „melnais stūrītis”, kurā redzamajās fotogrāfijās iemūžināta meistardarbnīcas ikdiena, darbu tapšana un citas tai piederīgas aktivitātes.
Šī izstāde ir pirmais solis nopietnai sadarbībai ar LMA, tā aizsāk izstāžu ciklu, kurā figurālās meistardarbnīcas izstādei sekos multivizuālās meistardarbnīcas (LMA rektora A. Naumova un K. Zariņa vadībā) un arī konceptuālās meistardarbnīcas izstāde (I. Heinrihsona vadībā). Šī cikla mērķis ir ne tikai atspoguļot radošos procesus akadēmijā, bet radīt pēc iespējas pilnīgu iespaidu par noteikta laika posma profesionālo mākslinieku paaudzi.
Izstāde galerijā „1.stāvs”, Strēlnieku ielā 3, aplūkojama līdz 6.martam.