Ceturtdiena, 26.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Megija, Dainuvīte, Gija;

LMC Ofisa galerijā atklāta fotogrāfa Aļņa Stakles izstāde „Vienkāršs stāsts"

EasyGet.lv, 06.12.2012. 12:26

No 6. decembra līdz 11. janvārim Laikmetīgās mākslas centra ofisa galerijā būs apskatāma fotogrāfa Alņa Stakles personālizstāde „Vienkāršs stāsts". Izstādes pamatā ir mākslinieka rokās nejauši nonācis svešu cilvēku fotoalbums, kas aizsāk pārdomas par fotogrāfijas un realitātes (ne)tveramām saiknēm. 
LMC Ofisa galerijā atklāta fotogrāfa Aļņa Stakles izstāde „Vienkāršs stāsts"

Galerijas:

„Mana izstāde ir balstīta aptuveni desmit gadus senā īslaicīgā autobiogrāfiskā notikumā, kad manās rokās nejauši nonāca man svešu cilvēku ģimenes arhīvs ar lūgumu no īpašnieces – sadedzināt to," stāsta fotogrāfs Alnis Stakle. „Īpašniece bija nolēmusi iznīcināt visas fotogrāfiskās liecības par savu ģimenes dzīvi pēc vīra nāves. Es saglabāju dažas ģimenes albuma lapas ar daļēji izgrieztām un izplēstām fotogrāfijām kā liecību priekšstatam par fotogrāfijas un realitātes saiknēm, ciešanu projicēšanu uz attēliem, melanholisko fotogrāfijā un pēc-traumas atgūšanās neiespējamību. Šīs dažas albuma lapas man kalpoja kā iedvesmas avots, lai izstādē diskutētu fotogrāfijas un melanholijas saiknes. Izstādē būs apskatāmi jauni darbi, kas tapuši no atrastām fotogrāfijām, maniem tekstiem un objektiem."

Savukārt 13. decembrī diskusijā „Fotogrāfija un melanholija" izstādes „Vienkāršs stāsts" ietvaros pievērsīsies apjomīgai fotogrāfijas daļai – ikdienas attēliem jeb ģimenes un draugu fotoalbumiem un to mijiedarbībai ar attēlu vērotāju. Iztaujājot fotogrāfijas „melanholisko dabu", varētu minēt daudzu fotogrāfijas teorētiķu pievēršanos aspektam, ka tā ir cieši saistīta ar apziņu par laiku, t.i., fotogrāfija „ienes" skatītāja ikdienā kaut ko, kas ir pagājis, zudis – mirklīgs un saistīts ar nāvi. Runājot par fotogrāfijas vērojuma psiholoģiskajiem aspektiem, visupirms jāmēģina saprast – kas parādās attēlā? Vai tas, ko mēs redzam ir zīme, kā labpatiktu domāt semiotiska redzējuma pārstāvjiem, vai tomēr attēlā sastopamies ar kaut ko citu – ģimenes albumā redzam ģimenes locekļus, drauga attēlā – draugu?

Diskusijā piedalīsies fotogrāfs Alnis Stakle, filozofs Kārlis Vērpe, psihologs un fotogrāfs Ivars Austers, mākslas zinātniece, kuratore Ieva Astahovska un LMC direktore, mākslas zinātniece, kuratore Solvita Krese. Dalība – bezmaksas. Norises vieta: Laikmetīgās mākslas centrs, Alberta ielā 13., 7. stāvā.

Alnis Stakle, talantīgi, mērķtiecīgi un neatlaidīgi darbojoties, apmēram piecpadsmit gadu laikā kļuvis par vienu no ietekmīgākajiem Latvijas vidējās paaudzes fotomāksliniekiem. Alnis Stakle ir ieguvis maģistra grādu vides izglītībā un aizstāvējis doktora disertāciju mediju pedagoģijā (2003, 2011, Daugavpils Universitāte), veiksmīgi darbojas ar fotogrāfiju saistītu jomu pedagoģijā, pasniegdams Rīgas Stradiņa universitātē un ISSP skolā.

Kopš 1998. gada Stakle piedalījies grupu izstādēs un rīkojis personālizstādes Latvijā un citur. Ieguvis Latvijas Gada balvu fotogrāfijā autorfotogrāfijas kategorijā (2006) un pirmo vietu Sony World Photography Awards arhitektūras fotogrāfijas kategorijā (2011). Stakles darbi publicēti "Shots" (UK/USA), "Eyemazing" (NL), "Foto Kvartāls" (LV), "Studija" (LV), "Photography Now" (DE), utt. Vadījis fotogrāfijas un vizuālās kultūras meistardarbnīcas Anglijā, Krievijā, Lietuvā, Slovākijā un Latvijā.

Izstāde būs apskatāma Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. stāvā. Darba laiki: 12:00-18:00. Ieeja – bezmaksas.

Foto: Alnis Stakle un Jānis Deinats. Foto (c) Inese Kalniņa, www.kalnina.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV