Henrijs Vigo Lācis (24.12.1929.-14.07.2012.) sava mūža laikā ir strādājis kā būvinženieris, projektējot neskaitāmas nozīmīgas ēkas Latvijā. Izstādē būs skatāmi arhitektūras objekti (foto: Oskars Broks un SIA „Parus studio") fotogrāfijās, lai godinātu inženieri, vienlaikus norādot uz ciešo saikni starp abām profesijām. 40 lielformāta arhitektūras objektu fotogrāfijās, no kurām 10 ir stereo fotogrāfijas, skatītājs varēs iepazīties ar daudziem objektiem, pie kuriem strādājis Henrijs Lācis kā galvenais inženieris vai arī kā viens no inženieru komandas, kas nebūt nav mazinājis viņa ieguldījumu attiecīgo projektu izstrādē. Henrija Lāča darba stāžs, sasniedzot pensijas vecumu 1995.g. 31. decembrī, bija 40 gadi, 11 mēneši un 3 dienas. Viņš turpināja strādāt līdz mūža beigām un 2012.gadā Henrija Lāča būvinženiera darba stāžs sasniedza 58 gadus.
„Iespējams, ka darbojoties vienu paaudzi agrāk vai vēlāk, Henrija Lāča talants netiktu izniekots tipveida projektu radīšanā. Tā pa īstam viņš radoši atraisījās jau krietnā briedumā, pēdējo divdesmit gadu laikā vienādās daļās veltīdams visu savu laiku un enerģiju trim lietām, kas bija īpaši tuvas viņa sirdij - būvinženiera profesionālajai praksei, Latvijas neatkarības atjaunošanai un sava namiņa būvniecībai. Šī perioda atstātais mantojums – līdzdalība daudzu nozīmīgu sabiedrisku ēku un pieminekļu būvkonstrukciju sadaļas izstrādē un realizācijā, visā pilnībā apliecina viņa spēcīgo radošo talantu un apliecina Henrija Vigo Lāča piederību Latvijas izcilāko būvinženieru saimei," tā Sergejs Ņikiforovs, Arhitektu biroja "Nams" vadītājs.
Izstāde tiks atklāta Latvijas Arhitektu savienības telpās 8. janvārī plkst. 18:00 un būs apskatāma visu mēnesi. Turpmākajos mēnešos izstādi varēs skatīt Rīgas Celtniecības koledžā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolā.
Foto: Ventspils brīvostas pārvaldes ēka, arhitektu birojs Nams, 2001. Foto (c) Oskars Broks