Lieni Ratniku var saukt par dabas bērnu – tēmas, motīvi, krāsas un noskaņas viņas darbos izplaukst kā dabas daudzveidības atspulgi.
„Vasarās," stāsta Liene, „kad vairāk gaismas un dienas garākas, es zīmēju savvaļas augus un dārza ziedus, lai uz brīdi apturētu, izbaudītu pilnības mirkli dabā, kurā nemitīgi viss mainās. Te augam pumpuri, te – jau ziedi, bet rīt – tie jau noziedējuši... Gribas kaut uz mirkli apturēt šo augšanu un ziedēšanu un tajā ieraudzīt dzīves skaistumu, trauslumu un spēku. Un ziedēt tam visam līdz!... Pļava ir pilna ar brīnumainiem augiem un ziediem, brīva, haotiska un reizē tik harmoniska. Siltums, saule, zaļojoša, skaņu pilna pasaule, pilna pārgalvīga prieka un dzīves alku. Bet visam tam blakus – iekšējs klusums un miers. Un tajā patvēries cilvēks..."
Augu zīmējumus māksliniece izmanto tekstilapdrukās. Darbi tiek izgatavoti sietspiedes tehnikā, papildinot tos ar izšuvumiem un auduma aplikācijām.
"Pļavas raksti" jeb silts sveiciens no vasaras – tā savu personālizstādi Jāņa Akuratera muzejā raksturo māksliniece, novēlot ikvienam skatītājam to patiešām sajust un izbaudīt.
Liene Ratnika dzimusi 1974. gadā. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu. 2002. gadā ieguvusi mākslinieka Anša Cīruļa stipendiju. Šobrīd turpina savu profesionālo pilnveidi, apgūstot Profesionālās izglītības pedagogu pamatizglītības programmu dizainā.
No 2002. līdz 2007. gadam Liene Ratnika vadījusi Madarošanas darbnīcu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, pašlaik strādā par skolotāju Ķekavas Mākslas skolā.
Izstādēs Latvijā piedalās kopš 1996. gada, 2004. gadā piedalījusies Latvijas tekstilmākslinieku izstādē Seviļā, 2007. gadā – Stambulā. 2010. gadā Ulbrokas Mākslas skolā sarīkojusi personālizstādi „Brīvas mākslas elpa".
Darbojas Rīgas Lutera draudzes mākslinieku kopā un piedalās šīs mākslinieku grupas izstādēs, kas notiek katru gadu: Ziemassvētku laikā – Jāņa Akuratera muzejā, Lieldienās – Ojāra Vācieša muzejā.