Izstāde turpina abu augstskolu sadarbības tradīciju un seko februārī Rīgā pabijušajai mākslas darbu skatei „Images of the Academy”, kurā bija aplūkojami Varšavas Mākslas akadēmijas glezniecības, grafikas un jauno mēdiju studentu darbi. Izstādes „Chemin de fer” atklāšana gaidāma pirmdien, 8. aprīlī, plkst. 17.00.
Jau teju no 19. gadsimta vidus Varšavu un Rīgu savienojusi aktīva dzelzceļa līnija, kas izsenis tuvinājusi abas pilsētas un veicinājusi ciešāku saišu veidošanos ekonomikā un kultūrā. Izstādēs nosaukums „Chemin de fer” (tulkojumā no franču valodas – dzelzceļš, dzelzceļa sliedes) vienlaikus ir interpretējams gan kā atsauce, gan kā metafora. Pēdējās desmitgadēs dzelzceļa transports Latvijā ir piedzīvojis lejupslīdi un līnija Varšava-Rīga vairs nekursē. Tās atjaunošanu nākotnē vēl vairāk sarežģī atšķirība sliežu platumā, kas abām valstīm katrai ir savs. Reiz dzīvīgi kūsājošā, bet šobrīd pieklususī dzelzceļa duna starp Latviju un Poliju liek paraudzīties uz abu valstu saitēm no malas – cik tuvu vai varbūt tālu kā valstis un kultūras viena no otras esam, cik daudz vai maz viena par otru zinām.
Pat ja starptautiskā vilcienu satiksme aprimusi, māksla atklājas kā izcils tranzīts. Ja ir vīzija un griba, māksla bez grūtībām šķērso robežas, vērīgam skatītājam ļauj ielūkoties iepriekš neiepazītās pasaulēs un gūt patiesu mākslas baudījumu. Latvijas Mākslas akadēmija aicina auditoriju Polijā iepazīt Latvijas jaunos māksliniekus, kas jau sākuši gūt savus pirmos lielos panākumus Latvijas un starptautiskā mērogā un, jādomā, nākotnē ārvalstu skatītājus sastaps vēl ne reizi vien.
Izstādē būs pārstāvētas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības, Tēlniecības un Tekstilmākslas apakšnozares. Mākslinieki: Kristaps Ancāns, Sandra Strēle, Paula Zariņa, Magone Šarkovska, Lilita Bauģe, Darja Fjodorova, Madara Neikena, Liene Mackus, Andris Maračkovskis, Zane Tuča, Krista Dzudzilo un Elza Sīle.