Skatuve, mūzika un balets ir tas, kas vienoja radošo ģimeni – Romanu Sutu, Aleksandru Beļcovu un abu mākslinieku meitu Tatjanu Sutu. Romans Suta (1896–1944) savas radošās karjeras laikā kā scenogrāfs veidoja noformējumu daudziem operas, baleta un teātra uzvedumiem. Aleksandra Beļcova (1892–1981) portretēja baleta un operas māksliniekus, aktierus un režisorus, kuru lielākā daļa bija viņas tuvi draugi un paziņas. Savukārt Tatjana Suta (1923–2004) pirms veiksmīgas mākslas vēsturnieces karjeras sākšanas ilgstošus gadus dejoja Rīgas baleta trupā. Mūzika ģimenes dzīvoklī skanēja bieži, īpaši tad, kad savas mūziķes gaitas uzsāka Tatjanas meita čelliste Inga Suta.
Tatjanas Sutas dzīvesstāsts nevienu nevar atstāt vienaldzīgu: dzimusī Parīzē, viņa bija 1920.–1930. gadu Latvijas modernās mākslas dzīves lieciniece un atspoguļotāja visa sava mūža laikā. Dejoja uz Liepājas un Rīgas operas un baleta teātra skatuves. Daudzu publikāciju un izdevumu autore, populāru TV kultūras un mākslas raidījumu vadītāja un redaktore, sabiedrībā cienīta mākslas eksperte. Sava likteņa līkločus un peripetijas Taņa, būdama izcila stāstītāja, aprakstīja grāmatās un rakstos, tomēr tik un tā dažas biogrāfijas epizodes palika „aiz kadra”.
Šogad 28. martā Tatjanai Sutai apritētu 90 gadi. Par godu šai jubilejai Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs sarīkojis īpašu izstādi-veltījumu, kura gleznās, vēstulēs un fotogrāfijās stāsta par šo neordināro, daudzpusīgo un talantīgo sievieti. Kāda ir bijusi Tatjana Suta ģimenes lokā, kādu viņu pazīst draugi un kolēģi, kādu viņu atceras skatītāji un Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, kuriem tika lasītas lekcijas mākslas vēsturē? Vai kļūt par baletdejotāju ir bijis mazās Taņas bērnības sapnis? Kāpēc viņas karjera baletā nevarēja realizēties pilnībā? Kādu dzīves aicinājumu Tatjana Suta sev ir izvēlējusies? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem „Sarunas” dalībnieki gūs atbildes, piedaloties ekskursijā ar izstādes kuratori Nataļju Jevsejevu vēsturiskajā dzīvoklī, kur Sutu ģimene dzīvojusi kopš 1935. gada. Muzejs piedāvā skatītājiem iespēju saskarties gan ar Tatjanas Sutas personības maģiju, gan ar baleta un teātra pasauli, kādu to var iepazīt caur Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas gleznojumiem un zīmējumiem.
Otrā „Saruna muzejā” (krievu valodā) notiks 1. jūnijā plkst. 15.00, kad mākslas zinātniece Nataļja Jevsejeva stāstīs par Tatjanas Sutas neparasto, notikumu pilno likteni.
Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušiem – LVL 1,50; skolēniem, studentiem, pensionāriem – LVL 0,50).
Izstāde skatāma līdz 12. oktobrim.