Izstādē "Flirts+25%Love" būs aplūkojama darbu sērija "Mani draugi", kas ir komentārs par produktiem, kas mēdz būt klāt vienpatības brīžos un mēdz aizvietot cilvēcisku kontaktu. Darbu sērija ir veltījums draugiem, kurus dažkārt ir vieglāk raksturot ar priekšmetiem un tiem piemītošām īpašībām, ar mākslas darbu palīdzību mēģinot saprast mulsumu attiecībā uz iracionālu saikni, kas indivīdu saista ar personām, ko apzīmē ar vārdu "draugs".
Preču zīmes šajā virtuālajā pasaulē ir kļuvušas par vērā ņemamiem raksturlielumiem, kas kalpo kā saikne ar apkārtējo un mēdz aizvietot cilvēcisku attiecību izpausmes. Spilgti, grafiski simboli un to vizuālā atpazīstamība, tāpat arī reklāmas saukļi nepārtraukti maina un papildina pasaules uztveres specifiku, vienkāršojot savstarpējās saziņas valodu līdz spilgtām piktogrammām, kas dod norādes kā rīkoties dažādās dzīves situācijās. Atzīšanās mīlestībā notiek ar konkrētu saldumu palīdzību. Produkti netiek veidoti, ņemot vērā patērētāja īpašības, izskatu un prasības, tie veido patērētāju. Priekšmeti, kas veido katra cilvēka dzīves telpu un komfortablo vidi, veicina piederības, vides atpazīšanas, drošības un paļāvības sajūtas, personificējot dzīvu būtņu un parādību īpašības, ikdienas darbības tiek izteiktas ar zīmolu, logotipu un populārās kultūras tēlu palīdzību.
"Flirts + 25% Love" ir vafeļu batons, ko pirms kāda laika bija iespēja iegādāties veikalā "Supernetto". Uzrunājoša vizuālā informācija uz iesaiņojuma dod atbildes teju uz visiem jautājumiem par romantiskām izjūtām, tomēr izvēloties to par moto izstādei, tiek piedāvāts dekonstruēt provokāciju, ko var izraisīt mākslas darba attiecības ar eksponēšanas vidi un skatītāju.
Ievas Saulītes darbība un intereses ietver divas saistītas jomas – mākslinieks un kurators, kā arī šo jomu robežu un sinerģiju meklēšana. Kā kuratori Ievu Saulīti interesē citas formas izstādes, neierasta pieeja ekspozīciju veidošanā, kā arī domāšanā. Savukārt Ievas kā mākslinieces darbību spektru veido videi-īpašu, performatīvu instalāciju veidošana, grupu projekti, kā arī tradicionālu mākslas veidu pielietošana ieceru īstenošanā.
Foto: Publicitātes foto