Sekojot modernisma eksperimentiem ar performanci, kustību un telpu, māksliniece Linda Konone, arhitekts Toms Kokins un horeogrāfs Muhameds Fuads (EG) pēta ideju par to, kā noteikta vieta un tās arhitektūra ietekmē cilvēku uzvedību.
Var šķist, ka mūsu kustība telpā ir motivēta, pašnoteikta, taču – vai tā patiešām ir, vaicā mākslinieki. Kas nosaka to, kādēļ mēs pārvietojamies? Kustības jēga sakņojas apkārtnē, vietā, kontekstā. Lai novērotu neparasto, smieklīgo vai absurdo dažādās ikdienas situācijās, mākslinieki tās apzināti „pārnes” – inscenē citā vidē, jaucot dažādas atmosfēras, privāto ar publisko, urbāno ar dabu.
Piemēram, lifts, kurā cilvēku tuvums ir neizbēgams, ievietots tukšā pludmalē ziemas vidū, izraisa vispirms pārsteigumu, bet pēcāk liek apdomāt telpas ietekmi uz mūsu darbībām. Kāpēc autobusā cilvēki dabiski saspiežas, taču mežā izklīst? Vai ielas pāreja pie centrālās stacijas var būt piemērota vieta dejai?
„Apdzīvojot telpas” ir Laikmetīgās mākslas centra un Aleksandrijas mūsdienu dejas organizācijas „Rezodanse Egypte” sadarbības projekts, kas notiek programmas Tandem/Shaml ietvaros. Tandem/Shaml ir kultūras menedžeru apmaiņa Eiropā – Arābu reģionā, ko veido Eiropas Kultūras fonds, MitOst, Al Mawred Al Thaqafy un Anadolu Kültür, to atbalsta Roberta Boša Fonds (Robert Bosch Stiftung), DOEN fonds (DOEN Foundation) un Mimeta.
Foto: Publicitātes foto