Dokumentālo filmu ciklu 1.martā sāks filma "Gorbačovs. Pēc impērijas". Filma būs par pirmo un vienlaikus arī pēdējo Padomju Savienības prezidentu Mihailu Gorbačovu, kas uzskatāmi parāda laikmeta kontekstu.
Impēriskā lielvalsts PSRS nozīmēja valdošu un nežēlīgu varas režīmu, kura politiskajā un ekonomiskajā atkarībā 20.gadsimtā bija nonākušas vairāk nekā divdesmit valstis un apdraudēta jutās visa cilvēce. 1985.gadā pie varas nāca cilvēks, kurš šo pasaules sociālisma impēriju sagrāva. Filma atklāj Gorbačova pārdomas par dzīvi, darbu un pienākumiem, kas piepildījuši viņa dzīvi prezidentūras laikā un arī pēc tās. Turklāt filmas veidotāji ar precīzu vizuālo risinājumu raksturojuši Gorbačova un Kremļa attiecības.
Savukārt 8.martā ēterā būs cikla otrā filma - "Jeļcins. Cita dzīve". Šī kinolente savukārt fiksē Borisa Jeļcina pēdējo uzrunu tautai, kuru viņš saka, vēl būdams prezidents. 20.gadsimta pēdējā dienā Jeļcins atzīst, ka gads nemaz nav bijis tik smags, lai gan filmā ietvertie fakti atklāj, ka notikumi ne šajā, ne iepriekšējos gados nav bijuši viegli. Filma ataino Jeļcina tikšanos gan ar ASV prezidentu Bilu Klintonu, gan savu tautu.
Ciklu noslēgs filma "Putins. Garais gads", kas LTV 7.kanalā būs skatāma 15.martā. Kinolente atspoguļo dramatiskos notikumus, kas šķērso Vladimira Putina valdīšanas laiku un varas attieksmi pret tiem. Filmas sākumā izskan - Putins uzskata, ka valstij vajadzīga rekonstrukcija, lai tai būtu nākotne un tā varētu pastāvēt konkurences cīņā ne tikai ekonomikā, bet arī politikā. Vienmēr jādzīvo tā, lai nākotne būtu labāka nekā pagātne.
Dokumentālo filmu cikls LTV 7.kanālā tiks demonstrēts plkst.13.