"No vienas puses bildēs ir budisms vispārīgā, t.i. pasaules kontekstā, bet no otras - tie ir jaunie mūki, kas gan ir pavisam citādā - laicīgā vidē. Globalizācijas ietekmē viņu ikdiena ir tik ļoti mainījusies – mobilie tālruņi, datori, video. Tas viss palīdz tiem integrēties rietumu sabiedrībā, bet kā tas ietekmē garīgo dzīvi?" - tā Mārtiņš Cīrulis.
Nepālā Mārtiņš Cīrulis apmeklējis septiņus budistu klosteros Rinčeņ Ling klosterī Najapati apkaimē, Sečen klosterī, Kadamp klosterī, Khawalung Tashi Choeling klosterī, Ka-Nying Shedrub Ling klosterī, Tsechen Shedup Ling Sakya Tharig klosterī un Kopan klosterī. Tajos fotogrāfam bijusi iespēja pavadīt laiku ar jaunajiem mūkiem gan mācību klasēs, gan studējam rakstus, atpūšamies, spēlējam basketbolu, rotaļājamies, slēpjoties no saules zem palmām, ēdam saldējumu, dzeram limonādi…
"Es viņiem visiem novēlu kļūt par pazīstamiem lamām, kuri 21. gadsimtā apmeklētu arī mūsu zemi," teic fotogrāfs.
Izstādes atklāšanā 15. augustā plkst. 18:00 būs iespējams klausīties latviešu mūķenes Končog Dordžes Khadro (Margarita Putniņa) Dharamsalā uzrakstītās dzejas priekšlasījumus, kā arī pirmo reizi vēsturē latviešu valodā tulkotā tibetiešu dzejnieka Tenzin Tsundje dzeju.