Diskusijā tiks runāts ne tikai par pasēm, bet arī par etniskajām un kultūras identitātēm kopumā. Sarunas gaitā apskatīsim situācijas, kuras ērti "neierakstās" Latvijā populārajās tautību nošķīrumu kategorijās. Piemēram, vai ir iespējams būt latvietim un krievam vienlaikus? Kas vispār ir "latvietis" un kas - "krievs"? Vai cilvēks var būt latgalietis, rīdzinieks, eiropietis, bet neidentificēties ar latviešiem? Ko nozīmē "būt par mazākumtautību"? Vai tautībai mūsdienās vispār ir jebkāda nozīme? Un, ja ir, vai tā ir publiska vai dziļi privāta?
Sarunu ievadīs piecu interesantu viesu pārdomas par jautājumu, vai etniskajai/ kultūras identitātei ir nozīme. Savā pieredzē dalīsies Andrejs Polozkovs – režisors, kurš reiz principiāli vēlējās pasē norādīt savu tautību un tagad vairs nē, Ilze Sperga – pētniece (amats), latgaliete (hobijs), Lingita Lina Bopulu - Latvijas Universitātes studente, topošā baltu filoloģe, Dima Avsejenkovs, biedrības "Rīkojoties kopā" valdes loceklis, kas sevi sauc gan par krievu, gan par latvieti, un Dāvids Vikmanis, datorurķis, kas uzskata, ka interneta laikmetā tautība ir mazsvarīgs raksturlielums.
Sarunu vadīs Iveta Kažoka, Sabiedriskās politikas centra „Providus” pētniece.
Pēc diskusijas „Kino Bize” sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru aicina noskatīties režisores Kristīnes Briedes dokumentālo filmu „Tuvu prom savā vietā”, kas stāsta par Salnišu ģimeni no Maskavas un viņu dzīves, darba un kultūras mīlestības ceļiem Latvijā.
Foto: Publicitātes foto