„Laine Kainaize ir piedzimusi mākslai pašā viducī. Tēvs – tēlnieks Kārlis Baumanis, māte – gleznotāja Biruta Baumane. Tēvs arī bija tas, kurš izvēlējās meitai vārdu, vēlēdams viņai skaistumu un mūžīgo mīlestību, par ko tik maigi dzejoja Eriks Ādamsons. Krāsu pigmentu un terpentīna smarža Laini Kainaizi apņēma kopš pirmajām dienām šajā pasaulē. Ikvienā Laines Kainaizes darbā – figurālā kompozīcijā, ainavā, klusajā dabā, aktā vai portretā – jaušams miers un harmonija. Bieži gan viņas gleznās klusā daba vai akts saplūst ar ainavu vai arī izdalās kāds motīvs, teju vai veidojot atsevišķu žanru, tādi, piemēram, ir baznīcu vai koku gleznojumi.
Dzīves tuvums jaušams vai ik darbā. Laine Kainaize ir latviešu reālistiskās glezniecības skolas tradīciju turpinātāja, tādēļ ainavās un no tām atvasinātās modifikācijās saceres piesitieni nav novērojami. (..) Tās ir klusuma, harmonijas un radīga miera pilnas.” (Brancis M. Laine Kainaize. Gleznas. – Rīga: Mansards, 2013.)
Māksliniece iecienījusi atainot gan Latvijas dabu, gan arī tās vietas, kur būts, – Itāliju, Norvēģiju, Vāciju, Franciju, Spāniju. Tās likušas meklēt un atrast formu, kā liecināt par redzētā, atklātā, pārdzīvotā ietekmi.
Laine Kainaize dzimusi 1953. gada 31. augustā Rīgā. Mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas Stājglezniecības nodaļā. Diplomdarbs „Zvejnieki”, vadītājs Boriss Bērziņš. Izstādēs piedalās kopš 1978. gada.
Kopš 1987. gada notikušas personālizstādes Rīgā, Madonā, Limbažos, Salacgrīvā, Jūrmalā, Tukumā, Jaunpiebalgā, Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī, Liepājā, Alūksnē, Vācijā (Bonnā), Ukrainā (Odesā), Lietuvā (Pasvalis, Palangā, Kretingā).
2001.gadā iegūts mākslas maģistra grāds par darbu „Teodors Zaļkalns un Itālija”. Gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Krievijas Mākslas fondā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Gruzijā, Uzbekistānā, Vācijā, Francijā, Anglijā, Somijā, Indijā, ASV.
Izstāde Ojāra Vācieša muzeja Robinsonzālē būs apskatāma līdz 5. aprīlim.
Foto: Publicitātes foto