Izstādi atklās Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze, izstādes autors, Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) ekspozīcijas kurators dr. hist. Ritvars Jansons, LOM direktora vietnieks attīstības jautājumos dr. Gunārs Nāgels un Golodomora upuru piemiņas memoriāla direktors Viktors Didenko. Sarīkojumā aicināti piedalīties ārvalstu vēstnieki, preses pārstāvji un citi interesenti.
Izstāde stāsta par traģiskāko gadu Latvijas 20. gadsimta vēsturē, kas izdzēsa Latvijas iedzīvotāju dzīvības, sašķēla ģimenes un izputināja dzīves. Centrālā tēma izstādē ir deportācijas un holokausts, taču akcentēti arī citi svarīgi 1941. gada notikumi, piemēram, komunistiskā okupācijas režīma politika un represijas, Latvijas armijas virsnieku iznīcināšana Litenē. Izstādē stāstīts arī par Sarkanās armijas un Latvijas iedzīvotāju evakuāciju uz PSRS, nacistisko okupāciju un nacistu organizētajām represijām. Izstādē dokumentu un fotogrāfiju valodā izstāstīts par Latvijas iedzīvotāju pretošanās mēģinājumiem abām okupācijas varām, par latviešu, ebreju, krievu, romu u.c. Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvju likteni Otrā pasaules kara gados.
Izstādes autori ir Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieki Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, muzeja «Ebreji Latvijā» vēsturnieki Iļja Ļenskis un Marģers Vestermanis. Māksliniece Ieva Nagliņa.
Papildus izstādes atklāšanai 18. februārī Kijevas – Mogilas akadēmijā notiks apaļā galda diskusija „Latvijas pieredze totalitārisma režīma seku pārvarēšanā”, kurā piedalīsies Ritvars Jansons. Savukārt 19. februārī Tarasa Ševčenko Kijevas Nacionālajā universitātē Gunārs Nāgels lasīs lekciju "Latvia – The Difficult Return to Democracy”. Abus pasākumus rīko Center for Research on the Liberation Movement.