Piektdiena, 27.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Inita, Elmārs;

Izstādē "Re:visited" būs skatāmi mākslas darbi no nozīmīgākajām ārvalstu biennālēm

Easyget.lv, 28.02.2014. 13:25

15. martā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) Rīgas Mākslas Telpā atklās izstādi „Re:visited”, kurā tiks eksponēti dažādu starptautisku atzinību guvušu mākslinieku darbi, atlasīti pēdējo divu gadu nozīmīgākajās mākslas biennālēs ārvalstīs.
Izstādē "Re:visited" būs skatāmi mākslas darbi no nozīmīgākajām ārvalstu biennālēm

Mūsdienās mākslas vēsture tiek rakstīta ar izstāžu palīdzību, tās kļuvušas par būtiskiem medijiem laikmetīgās mākslas artikulēšanai un pozicionēšanai. Kā vienu no izstādes formātiem, kas īpaši aktīvi attīstījies pēdējās desmitgadēs dažādās pasaules malās, var minēt mākslas biennāles. Līdzās nosaukuma „biennāle” semantikai, kas norāda uz pasākuma norises divu gadu ciklu, tas kļuvis par apzīmējumu vērienīgām un starptautiski pamanāmām mākslas izstādēm. Iztaujājot biennāles kā eksperimentālas izstāžu veidošanas platformas vai gluži pretēji – kultūras festivalizācijas sastāvdaļu, par izstādes „Re: visited” izpētes lauku kļuvušas tādas mākslas skates kā Parīzes mākslas triennāle, Eiropas laikmetīgās mākslas biennāle „Manifesta”, Berlīnes laikmetīgās mākslas biennāle, „Documenta”, kas katru piekto gadu norisinās Kaselē, Venēcijas mākslas biennāle, Maskavas biennāle un citas.

Izstāde „Re: visited” būs unikāla iespēja rīdziniekiem un Rīgas viesiem apskatīt ārvalstu autoru darbus, kas kļuvuši aktuāli pasaules kontekstā.

„Iecerot izstādi „Re: visited” Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, kā tās veidošanas metodi izvēlējāmies uzaicināt māksliniekus no nozīmīgākajām mākslas biennālēm, tomēr gaidāmais rezultāts – izstāde „Re: visited” – nav biennāļu antoloģija vai pārskats par aktuālākajām mākslas norisēm. Tā ir subjektīvs skatījums, kas tiecas aptvert citādību, kura atspoguļojas dažādās zināšanu formās. Atšķirīgas pieredzes, kas sakņotas kultūru daudzveidībā un sociālajā tekstūrā, var radīt spriegumu starp piederību un nepiederību vai neiederību, starp iekļaušanu un izslēgšanu, iekšpusi un ārpusi,” stāsta izstādes kuratore Solvita Krese.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Umida Ahmedova (Umida Akhmedova, Uzbekistāna), Kristīne Alksne (LV) un Emanuels Pidre (Emmanuel Pidre, Vācija), Pavels Altamers (Pawel Althamer, Polija), Mešaks Gaba (Meschac Gaba, Benina/Nīderlande), Igors Grubics (Igor Grubic, Horvātija), Džumādi (Jumaadi, Indonēzija), Eva Kotatkova (Eva Kotatkova, Čehija), Nikols Kozakis un Rauls Vaneigems (Nicolas Kozakis & Raul Vaneigem, Beļģija), Anna Lislegorda (Ann Lislegaard, Norvēģija), Džumana Manna un Sille Storihle (Jumana Manna, ASV/Vācija, & Sille Storihle, Norvēģija), Hosē Antonio Vega-Makotela (José Antonio Vega Macotela, Meksika), Marks Manderss (Mark Manders, Nīderlande), Paolo Nazarets (Paolo Nazareth, Brazīlija), Selma un Sofjane Uisi (Selma and Sofiane Ouissi, Tunisija), Konstance Šmita (Konstanze Schmitt, Vācija) un Korina Svorna (Corin Sworn, Apvienotā Karaliste).

Izstādes kuratore: Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese. Izstāde norisināsies „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Izstāde Rīgas mākslas telpā Kungu ielā 3 būs apskatāma no 15. marta līdz 27. aprīlim.

Foto: Džumana Manna un Sille Storihle, kadrs no video „The Goodness Regime”, 2013. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV