Ar savām varoņu lomām pazīstamais Holivudas veterāns 2002.gadā paziņoja, ka viņam diagnosticēti simptomi, kas līdzinās Alcheimera slimības simptomiem.
Hestons piedzima Ilinoisas štata Īvenstonā 1923.gada 4.oktobrī kā Džons Čārlzs Kārters, taču, kad viņš bija desmit gadus vecs, māte apprecējās otrreiz un viņš pieņēma patēva uzvārdu Hestons.
Jau skolas gados nākamais aktieris iesaistījās drāmas pulciņā un pat piedalījās Ibsena lugas "Peer Gynt" ("Pērs Gints") 16 milimetru amatieru mēmajā ekranizācijā. Pēc vairākiem gadiem Hestons atkal apvienojās ar šīs amatieru filmas režisoru Deividu Bredliju, lai uzņemtu Viljama Šekspīra lugas "Julius Caesar" ("Jūlijs Cēzars") pirmo skaņu filmas ekranizāciju.
Otrā pasaules kara laikā 1944.gadā Hestons iestājās ASV gaisa karaspēkā un dienēja Aļaskas Aleutu salās. Tajā pašā gadā viņš apprecējās ar savu studiju biedreni Lidiju Mariju Klārku.
Pēc kara pāris dzīvoja Ņujorkā un, lai savilktu galus kopā, abi strādāja par modeļiem, kamēr atrada darbu teātrī, taču pirmos panākumus Hestons guva četrdesmito gadu beigās televīzijā, piedaloties vairākās populārās TV filmās.
Pirmo slavu uz lielā ekrāna viņš ieguva slavenā Holivudas režisors Sesila B. de Milla 1952.gada filmā "The Greatest Show on Earth", kur viņš tēloja cirka manēžas administratoru. Filma ieguva divas "Oskara" balvas, ieskaitot gada labākās filmas godalgu.
Hestons tika uzskatīts par vienu no tā laikā amerikāņu kino labākajiem aktieriem un lielākajām zvaigznēm un bieži tēloja galvenos varoņus episkās un grandiozās vēsturiskās filmās, kādas bija raksturīgas tā laika Holivudai.
Divas viņa slavenākās lomas bija Mozus filmā "The Ten Commandments" ("Desmit baušļi") un titulloma filmā "Ben-Hur" ("Ben-Hurs"), kas saņēma 11 "Oskarus", ieskaitot Hestonam kā labākajam aktierim. Šādus panākumus pēc tam spējušas atkārtot tikai divas filmas - "Titanic" ("Titāniks") un "The Lord of the Rings: Return of the King" ("Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās").
Arī vēlāk savā karjerā Hestons turpināja tēlot pagātnes varoņus un ir nospēlējis tādas lomas kā Mikelandželo, Marks Antonijs, kardināls Rišeljē un El Sids.
No 1965.gada līdz 1971.gadam viņš vadīja ASV Kino un televīzijas aktieru ģildi.
Astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados Hestons pārsvarā tēloja otrā plāna vai pat epizodiskas lomas.
Viena no viņa pēdējām lomām bija neliela epizode Tima Bērtona 2001.gada filmā "Planet of the Apes" ("Pērtiķu planēta"). Oriģinālajā 1970.gadā tapušajā "Pērtiķu planētā" Hestons tēloja galveno lomu, un filma guva milzu panākumus.
Ārpus kino viņš pazīstams kā amerikāņu ieroču lobiju organizācijas "National Rifle Association" biedrs. Piecus gadus viņš bija organizācijas seja un prezidents, taču 2003.gadā no šī amata atkāpās sliktās veselības dēļ.
Bez sievas Lidijas Hestonam palika divi bērni - dēls Freizers Klārks Hestons un adoptēta meita Holija Ena Hestona.
"Viņa mīlošajiem draugiem, kolēģiem un faniem: mēs pateicamies par jūsu lūgšanām un atbalstu," teikts ģimenes paziņojumā. "Čarltons Hestons pasaules acīs vienmēr bija spilgta personība. Neviens nevarētu vēlēties piepildītāku dzīvi kā viņš. Neviens cilvēks nespētu dot vairāk savai ģimenei, savai profesijai, savai dzimtenei."
"Sakot viņa paša vārdiem: "Esmu nodzīvojis tik brīnišķīgu dzīvi, ka tās būtu pieticis diviem cilvēkiem,"" piebilsts paziņojumā.